Facebook Pixel

Уряд визначив, як приватний бізнес братиме участь у космічних проєктах

Фото: НКАУ

Фото: НКАУ

Кабінет міністрів зняв заборону на участь приватних компаній у космічній діяльності. Як повідомила пресслужба Мінекономіки, рішення прийнято на виконання відповідного закону, який президент підписав ще 30 жовтня минулого року.

Приватні підприємства зможуть отримати дозвіл на напрямки космічної діяльності, як-от:

  • випробування (крім комп'ютерних) ракет-носіїв, зокрема їхніх агрегатів і складових частин і космічних апаратів;
  • запуск ракет-носіїв і космічних апаратів;
  • управління космічними апаратами на навколоземній орбіті або в космічному просторі;
  • повернення космічних апаратів або їхніх складових частин з навколоземної орбіти або космічного простору на Землю.

Крім видачі дозволів, прийнятий Порядок регулює відмову у видачі та анулювання дозволів на окремі види космічної діяльності.

Telegram Logo

Для отримання дозволу приватна компанія повинна подати в Державне космічне агентство України декларацію про господарську діяльність.

Контекст. Приватний бізнес бере найактивнішу участь у космічних програмах у більшості країн. Останні новини підтверджують це.

Аерокосмічна компанія Virgin Galactic, яка належить мільярдерові Річарду Бренсону, планує цього року здійснити першу комерційну подорож до космосу.

Єврокомісія та Європейський інвестиційний банк виділять 200 млн євро на розвиток космічної галузі. Половина цих грошей — 100 млн євро – призначені для аерокосмічної компанії Ariane Group на нову програму запусків ракет-носіїв Ariane 6. Решта 100 млн євро дістануться космічній програмі InnovFin Space Equity Pilot, яка підтримуватиме інновації та розвиток європейських малих та середніх підприємств, які працюють у галузі космічних технологій, а також технічному фонду, орієнтованому на космос.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини