Facebook Pixel

Європа виділила 200 млн євро на космічні проєкти

Фото: flickr

Фото: flickr

Єврокомісія та Європейський інвестиційний банк виділять 200 млн євро на розвиток космічної галузі.

За словами представника Єврокомісії, це найважливіша ініціатива з підтримки європейських космічних стартапів, передає «Інтерфакс-Україна».

Половина цих грошей — 100 млн євро — призначені для аерокосмічної компанії ArianeGroup на нову програму запусків ракет-носіїв Ariane 6.

Telegram Logo

Решту 100 млн євро отримає пілотна космічна програма InnovFin Space Equity Pilot, яка підтримуватиме інновації та розвиток європейських малих та середніх підприємств, які працюють в галузі космічних технологій, а також технічний фонд, орієнтований на космос.

Комісар ЄС з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон назвав ці проєкти «переламним моментом у підтримці Євросоюзом своєї космічної промисловості».

Кредит для програми Ariane 6 від Європейського інвестбанку допоможе забезпечити автономний вихід ЄС в космос, а програма InnovFin Space — це чіткий сигнал про інвестиційну привабливість космічного бізнесу в Європі.


Ariane 6 — європейська ракета-носій, призначена для виведення вантажів на низьку опорну орбіту або геоперехідну орбіту, яку розробляє Європейське космічне агентство. Її запускатимуть з космодрому Куру у Французькій Гвіані. Перший запуск заплановано на 2020 рік. Вартість ракети і нового стартового комплексу оцінюється в 4 млрд. євро.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини