Зеленський почав перемовини в Саудівській Аравії

Зустріч Зеленського з бін Салманом 27 лютого 2024 року. Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 10 березня, прибув до Саудівської Аравії, щоб зустрітися зі спадкоємним принцом Мохаммедом бін Салманом. Ця зустріч відбувається за день до україно-американських переговорів.

Про це повідомляє Reuters.

Зустріч Зеленського в Саудівській Аравії: що відомо

Агентство зазначає, що Зеленський зустрінеться з наслідним принцом Саудівської Аравії, однак не братиме учать у перемовинах з американцями 11 березня.

Reuters підкреслює, що переговори між офіційними особами США та України у вівторок є першою офіційною зустріччю після перепалки у Білому домі. Представник Дональда Трампа на Близькому Сході Стів Віткофф сказав, що покладає на неї великі надії.

Володимир Зеленський. Фото: УНІАН

Він впевнений, що Зеленський повернеться до Сполучених Штатів, щоб підписати угоду про корисні копалини

Крім того, представники США заявили, що планують використати зустріч з українцями частково для того, щоб визначити, чи готовий Київ піти на поступки росії задля припинення війни.

«Ми хочемо побачити, чи зацікавлені українці не просто в мирі, а в реалістичному мирі», — сказав неназваний американський чиновник.

Зупинка допомоги США та подальші перемовини: що відомо

28 лютого 2025 року Зеленський посварився перед камерами з Трампом та Венсом під час своєї поїздки до Вашингтона. Перепалка почалася зі слів Зеленського про необхідність надати Україні гарантії безпеки та активно включити Київ до переговорного процесу.

Після цієї події адміністрація Трампа розглядає припинення навіть непрямої допомоги Україні. За словами представника адміністрації, йдеться про припинення військового фінансування, обмін розвідданими, навчання українських військових та пілотів, а також закриття кол-центру на американській базі в Німеччині, який координує міжнародну допомогу.

2 березня український президент заявив, що він вірить, що може врятувати свої відносини з Трампом після їхньої вибухонебезпечної зустрічі в Овальному кабінеті, але перемовини мають продовжуватися за зачиненими дверима.

3 березня радник Трампа з питань нацбезпеки Майк Волц заявив, що Україні варто перейти до часткового припинення вогню, а згодом — до повного завершення війни. За його словами, «час не на боці Зеленського».

3 березня видання WSJ повідомило, що адміністрація Трампа припинила фінансування купівлі нової зброї Україні та розглядає можливість заморожування поставок зі своїх складів.

Згодом агентство Reuters повідомило, що Трамп зупинив всю військову допомогу Україні.

4 березня Зеленський заявив, що Україна готова якомога швидше сісти за стіл переговорів, щоб наблизити міцний мир. За його словами, він зі своєю командою «готові працювати під сильним керівництвом президента Трампа, щоб досягти міцного миру».

5 березня президент США Дональд Трамп виступив у Конгресі. Українській темі він присвятив усього декілька хвилин.

Цього ж дня ЗМІ повідомили, що США припинили обмін розвідувальними даними з Україною. Також попередньо усі британські розвідувальні агентства та військові підрозділи отримали наказ від Вашингтона про пряму заборону обмінюватися розвідданими з Україною та передавати їй американські ракети та боєприпаси.

Тоді ж Волц розповів, що офіційні особи США та України обговорюють дату, місце та склад групи для проведення мирних переговорів.

5 березня Єрмак провів телефону розмову з Волцом. За його словами, українська та американська делегації зустрінуться «найближчим часом».

6 березня журналістка Fox News Джекі Гайнріх повідомила, що 11 березня державний секретар США Марко Рубіо, спецпосланець на Близькому Сході Стів Віткофф і радник Трампа з питань нацбезпеки Майк Волц вирушать до столиці Саудівської Аравії, де зустрінуться з українцями, зокрема головою Офісу президента Андрієм Єрмаком.

10 березня Зеленський вирушив до Саудівської Аравії.

Читати на The Page