Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Зеленський і Шефір стали фігурантами нового розслідування програми «Схеми»

Володимир Зеленський і Сергій Шефір

Володимир Зеленський і Сергій Шефір

У 2014 році в Україні масово падали банки. Серед них був і Брокбізнесбанк, що належав Сергію Курченко, олігархові з оточення тодішнього президента Віктора Януковича. Володимир Зеленський і Сергій Шефір, у яких були депозити в цьому банку, намагалися їх повернути в обхід процедури, визначеної законом. Про це йдеться в новому розслідуванні програми «Схеми».

У 2014 році Брокбізнесбанк був ліквідований. У той час у Зеленського і Шефіра депозити в цій фінансовій установі, за даними журналістів, становили 300 і 400 тисяч доларів відповідно. А Фонд гарантування вкладів тоді (як і зараз) не повертав більше 200 тисяч гривень.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Схеми» виявили, що майбутній президент і його перший помічник підписували угоди з компаніями-боржниками проблемного банку, які намагалися вивести з-під застави майно на мільйони гривень. А натомість Зеленський і Шефір могли б отримати компенсацію. Вона була б меншою за розмір депозиту, але вища за ту, яку обіцяв Фонд гарантування вкладів. Однак Вищий господарський суд визнав, що ці угоди не відповідали законодавству, йдеться в розслідуванні.

Журналісти відзначають, що в 2014 році Зеленський і Шефір не були на державній службі. Але вони розповіли цю історію, щоб «суспільство могло скласти повний портрет тих, хто зараз керує країною». За їхнімі словами, подібні схеми виведення грошей з проблемних банків приводили до зменшення їхніх активів і тому знижували шанси інших громадян і компаній повернути свої гроші.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Додатково. Раніше The Page повідомляло, що глава правління державного Укрексімбанку Євген Мецгер, який став фігурантом справи про напад на журналістів програми «Схеми», написав заяву про звільнення за власним бажанням. Наглядова рада банку його рішення підтримала.

Коментарі

Всі новини