Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Напад на журналістів «Схем». Мецгер звільнився за власним бажанням

Голова правління державного Укрексімбанку Євген Мецгер, який став фігурантом справи щодо нападу на журналістів програми «Схеми», написав заяву про звільнення за власним бажанням. Наглядова рада фінустанови його рішення підтримала. Обов’язки Мецгера тимчасово виконуватиме Сергій Єрмаков.

Очільник Укрексімбанку оцінив ситуацію, що сталася, і вирішив, що «єдиним логічним кроком» буде звільнення.

Мецгер у своєму дописі наголосив, що «укладаючи угоди з клієнтами банку, наші працівники завжди дотримувалися закону, правил і процедур банківської роботи».

Нового голову Укрексімбанку оберуть не пізніше ніж 12 квітня 2022 року за конкурсом.

Контекст. У межах підготовки розслідування щодо Укрексімбанку команда «Схем» 4 жовтня зустрілася з головою банку Євгеном Мецгером для запису інтерв’ю. Під час розмови журналісти поставили запитання про багатомільйонний доларовий кредит, чим і розлютили керівника фінустанови. Він наказав охороні відібрати в працівників програми всю техніку та видалити записи. Згодом увесь матеріал вдалося відновити.

Журналісти викликали правоохоронців і написали заяву. Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання роботі журналістів.

Пізніше Мецгер вирішив самоусунутися від виконання своїх обов’язків. Однак лише на період проведення розслідування. 8 жовтня йому вручили повідомлення про підозру за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів, а також незаконне утримання людей.

11 жовтня Мецгеру обрали запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту з 21:00 до 06:00.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉