Facebook Pixel

Напад на журналістів «Схем»: США та Британія обурені, Мецгер склав повноваження

Глава Укрексімбанку Євген Мецгер склав повноваження, поки що тимчасово. Фото: УНІАН

Глава Укрексімбанку Євген Мецгер склав повноваження, поки що тимчасово. Фото: УНІАН

Напад на журналістів «Схем», який стався 4 жовтня в приміщенні Укрексімбанку під час запису інтерв’ю з його очільником Євгеном Мецгером, сколихнув не лише Україну, а й спричинив занепокоєння світової спільноти.

Що говорять у США

Посольство Сполучених Штатів в Україні висловило стурбованість щодо інциденту, який стався в Укрексімбанку.

«Ми стурбовані повідомленнями про неналежну поведінку щодо журналістів «Радіо Свобода» в Укрексімбанку. Вільні ЗМІ відіграють життєво важливу роль у демократії, і репортери мусять мати можливість вести свою роботу без переслідувань або залякувань. Ми сподіваємося на ретельне і прозоре розслідування цієї події», – йдеться в заяві.

Telegram Logo

Як відреагували у Великій Британії

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонз наголосила, що така поведінка щодо представників медіа є неприпустимою.

«Стурбована повідомленнями про неналежну поведінку щодо журналістів «Радіо Свобода» з боку представників державного Укрексімбанку. Будь-які напади на медіа неприпустимі. Рада чути, що поліція розпочала розслідування», — зазначила вона.

Що вирішив Мецгер

Головна особа скандалу – очільник Укрексімбанку Євген Мецгер – вирішив самоусунутися від виконання своїх обов’язків. Однак лише на період проведення розслідування.

«Моя надмірно емоційна реакція та нестримана поведінка щодо журналістів не мають виправдання. Цілком усвідомлюю свою відповідальність», — йдеться в заяві керівника фінустанови.

Контекст. Нагадаємо: напередодні стало відомо про те, що на журналістів програми «Схеми» під час запису ними інтерв’ю з очільником державного Укрексімбанку Євгеном Мецгером було скоєно напад. Останньому нібито не сподобалося одне з поставлених запитань, після чого співробітники банку силою відібрали в журналістів техніку і стерли всі записи.

Згодом усі видалені відеозаписи команді «Схем» вдалося відновити.

«Схемівці» викликали правоохоронців і написали заяву. Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання роботі журналістів.

Укрексімбанк не залишив ситуацію без відповіді. У повідомленні фінустанови зазначається, що журналісти цікавилися інформацією, що «є банківською таємницею, яку банки мають зберігати». З огляду на це «пресслужба банку була змушена зупинити подальше проведення зазначеного інтерв’ю; подальша розмова відбувалася у форматі офрекордс-зустрічі», стверджують у банку. В Укрексімбанку не виключають, що звернуться до правоохоронних органів через цей інцидент.

Коментарі

Всі новини