Facebook Pixel

«Схеми» відновили записи, які намагалося знищити керівництво Укрексімбанку. У Зеленського відреагували

Журналісти редакції «Схем» змогли відновити відео запису інтерв’ю з главою Укрексімбанку Євгеном Мецгером, яке працівники фінустанови силою намагалися знищити. Як повідомляє «Радіо Свобода», наразі розслідувачі мають на руках відеозаписи з обох камер, на яких зафіксовано всі протиправні дії керівництва банку.

Що на відео

Оператор, зокрема, зафільмував той момент, коли Мецгер наказує охороні забрати камери й касети і знищити абсолютно все, що на них записано. Окрім того, на записах видно, як команду «Схем» насильно утримують у приміщенні банку, а також інцидент, коли директор департаменту безпеки Укрексімбанку Ігор Тельбізов валить оператора на підлогу й відбирає в нього картку з однієї з камер. На відновленому відео зафільмовано момент, коли працівники банку несуть відібрану техніку на інший поверх, щоб стерти всю інформацію «в нуль».

Команда «Схем» заявила, що направить ці записи правоохоронцям.

Як відреагували в Зеленського

Радник керівника Офісу глави держави Михайло Подоляк заявив, що дії представників Укрексімбанку є неприпустимими. За його словами, Офіс президента наполягає на відстороненні Мецгера, «щоб не було жодної, навіть гіпотетичної перешкоди для розслідування та перевірки».

«Як максимум для нівелювання шкоди банку та державі потрібні, можливо, і жорсткіші кадрові рішення у фінансовій установі. Інституційні механізми для виходу з такої ситуації передбачено, і вони мають спрацювати», — заявив він.

Контекст. Нагадаємо: напередодні стало відомо про те, що на журналістів програми «Схеми» було скоєно напад під час запису ними інтерв’ю з очільником державного Укрексімбанку Євгеном Мецгером. Останньому нібито не сподобалося одне з поставлених запитань, після чого співробітники банку силою відібрали в журналістів техніку і стерли всі записи.

«Схемівці» викликали правоохоронців і написали заяву. Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання роботі журналістів.

Укрексімбанк не залишив ситуацію без відповіді. У повідомленні фінустанови зазначається, що журналісти цікавилися інформацією, що «є банківською таємницею, яку банки мають зберігати». З огляду на це «пресслужба банку була змушена зупинити подальше проведення інтерв’ю; подальша розмова відбувалася у форматі офрекордс-зустрічі», стверджують у банку. В Укрексімбанку не виключають, що звернуться до правоохоронних органів через цей інцидент.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉