Facebook Pixel

«Схеми» відновили записи, які намагалося знищити керівництво Укрексімбанку. У Зеленського відреагували

Журналісти редакції «Схем» змогли відновити відео запису інтерв’ю з главою Укрексімбанку Євгеном Мецгером, яке працівники фінустанови силою намагалися знищити. Як повідомляє «Радіо Свобода», наразі розслідувачі мають на руках відеозаписи з обох камер, на яких зафіксовано всі протиправні дії керівництва банку.

Що на відео

Оператор, зокрема, зафільмував той момент, коли Мецгер наказує охороні забрати камери й касети і знищити абсолютно все, що на них записано. Окрім того, на записах видно, як команду «Схем» насильно утримують у приміщенні банку, а також інцидент, коли директор департаменту безпеки Укрексімбанку Ігор Тельбізов валить оператора на підлогу й відбирає в нього картку з однієї з камер. На відновленому відео зафільмовано момент, коли працівники банку несуть відібрану техніку на інший поверх, щоб стерти всю інформацію «в нуль».

Telegram Logo

Команда «Схем» заявила, що направить ці записи правоохоронцям.

Як відреагували в Зеленського

Радник керівника Офісу глави держави Михайло Подоляк заявив, що дії представників Укрексімбанку є неприпустимими. За його словами, Офіс президента наполягає на відстороненні Мецгера, «щоб не було жодної, навіть гіпотетичної перешкоди для розслідування та перевірки».

«Як максимум для нівелювання шкоди банку та державі потрібні, можливо, і жорсткіші кадрові рішення у фінансовій установі. Інституційні механізми для виходу з такої ситуації передбачено, і вони мають спрацювати», — заявив він.

Контекст. Нагадаємо: напередодні стало відомо про те, що на журналістів програми «Схеми» було скоєно напад під час запису ними інтерв’ю з очільником державного Укрексімбанку Євгеном Мецгером. Останньому нібито не сподобалося одне з поставлених запитань, після чого співробітники банку силою відібрали в журналістів техніку і стерли всі записи.

«Схемівці» викликали правоохоронців і написали заяву. Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання роботі журналістів.

Укрексімбанк не залишив ситуацію без відповіді. У повідомленні фінустанови зазначається, що журналісти цікавилися інформацією, що «є банківською таємницею, яку банки мають зберігати». З огляду на це «пресслужба банку була змушена зупинити подальше проведення інтерв’ю; подальша розмова відбувалася у форматі офрекордс-зустрічі», стверджують у банку. В Укрексімбанку не виключають, що звернуться до правоохоронних органів через цей інцидент.

Коментарі

Всі новини