Кріптовалютна система ZCash (ZEC), яка спеціалізується на анонімності транзакцій, може відмовитися від алгоритму Proof-of-Work (PoW), який витрачає електроенергію, на користь Proof-of-Stake (PoS).
Серед переваг переходу засновник проекту Зуко Вілкокс назвав екологічність, зниження ймовірності атак 51% і приклади успішної роботи PoS-алгоритмів в ряді інших проектів, на кшталт Algorand, Cardano, Cosmos і Tezos.
Вілкокс наголосив, що його пропозиція не пов'язана з турботою про екологію, хоча майнінг криптовалют на базі PoS завдає меншої шкоди навколишньому середовищу.
«Я вважаю, що Proof-of-Work страждає від деяких прогалин в безпеці, що продемонстрували атаки 51%. Думаю, що Proof-of-Stake може забезпечити більш високий рівень безпеки при менших витратах», — зазначив він у розмові з Forbes.
Він також зазначив, що концепція PoS вже доведена і механізм «більше не є експериментальною». Як приклади глава ECC привів блокчейни Algorand, Cardano і Tezos.
За його словами, PoW забезпечує досить скромний набір інструментів захисту від атак. Зате мережі на PoS, дозволяють ідентифікувати зловмисника і заблокувати його токени і забезпечити роботу в штатному режимі решти блокчейна.
В цілому Вілкокс виділив наступні переваги переходу ZCash на PoS:
- PoS зменшить знижувальний тиск на ціну ZEC і зробить криптовалюту більш корисною;
- PoS більш безпечний, мережі на PoS більш децентралізовані, стійкі до захоплень і атакам, а також егалітарні;
- PoS менш витратний, енергоефективність PoS вище в порівнянні з PoW;
- PoS дозволяє власникам монет брати участь в стейкінгі та іншій економічній діяльності в мережі;
- перехід на PoS надасть учасникам спільноти право голосу, власники ZEC зможуть брати участь в управлінні протоколом;
- PoS підвищить попит на ZEC, так як алгоритм більш інноваційний у використанні.
Довідка. Орієнтована на приватність криптовалюта ZCash займає 72 рядок рейтингу CoinGecko з ринковою капіталізацією близько $1,29 млрд. На момент написання ціна ZEC знаходиться біля позначки $119.
У мережі ZCash 1 жовтня 2021 року заплановано форк Halo Arc, який включає оновлення консенсусної ноди, прототип гаманця ECC і набір засобів розробки.
Нода (лат. Nodus — вузол) — комп'ютер, підключений до блокчейн-мережі. Ноди децентралізованої мережі контактують через P2P-протоколи для обміну інформацією про блоках і транзакціях. Залежно від типу, нода зберігає всі дані блокчейна або її частину.