МАУ втратить $60 млн через коронавірус — президент авіакомпанії

Євген Дихне. Фото: УНІАН

Євген Дихне. Фото: УНІАН

Українська авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) очікує, що у період простою через пандемію COVID-19 отримає збитки у розмірі $60 млн. У зв'язку з цим авіаперевізник звернувся до уряду і попросив стабілізаційний кредит на суму $50 млн під 5-6% для підтримки фінансової стабільності.

Як заявив президент МАУ Євген Дихне в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна», проблеми авіаційного ринку не закінчаться одразу після того, як в Україні скасують карантинні заходи.

Quote«Країни закривали своє небо не одночасно, відкриватися вони теж будуть не все відразу. У найближчі місяці всі зв'язки буде порушено, а наша компанія почне відновлення роботи взимку. Однак, враховуючи, що цей час для авіаційного ринку є збитковим, МАУ відновиться лише до літа 2021 року», — пояснив Дихне.

Він також заявив, що через низьку купівельну спроможність у світі у зв'язку з економічною кризою та через страх людей подорожувати до винаходу вакцини від коронавірусу галузь відновлюватиметься не відразу.

Telegram Logo

Щодо падіння авіаринку, то Дихне чекає його на рівні 30-40%. За його словами, авіація — одна з найбільш чутливих галузей до економічних змін, тому саме вона відображатиме реальний стан економіки світу після кризи.

Нагадаємо, що напередодні закриття кордону України через карантинні заходи ціни на авіаквитки стрімко зросли. Наприклад, з Лондона до Києва економ-класом 14 березня можна було полетіти за 9,7 тис. грн, а 15 березня ціна зросла до 24,2 тис. грн. У МАУ такий стрибок пояснили відмовою від ручного режиму формування вартості квитків. В авіакомпанії заявили, що сучасні авіаперевізники для розрахунку вартості авіаквитка використовують спеціальну систему revenue management.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини