Facebook Pixel

Фонд гарантування вкладів звинуватив власників збанкрутілих банків в організації замовної медіакампанії

Фонд гарантування вкладів підрахував загальну суму судових позовів проти власників банків, які були виведені з ринку з 2014 року. Вона сягає 150 млрд грн, повідомили у ФГВФО.

З початку банківської кризи 2014 — 2016 років в Україні держава вивела з ринку понад 100 банків.

Quote«Практично з усіх них ще до віднесення до категорії неплатоспроможних було виведено кошти клієнтів у величезних обсягах», — підкреслюють у ФГВФО.

У судах Фонд стикається з «дедалі запеклішою протидією тих, хто винен у незаконному виведенні коштів». Власники закритих банків організують замовні медіакампанії, щоб дискредитувати Фонд і вплинути на суди.

Зараз готується чергова замовна медіакампанія, підкреслили в Фонді. Її замовник – власник одного з найбільших банків, що виводилися з ринку Фондом. Мета кампанії – сформувати суспільну думку, що фігурант є жертвою політичних переслідувань, а не шахраєм в особливо великих розмірах, додали у Фонді.

Контекст. Зараз ідуть суди по справах банку «Фінанси та кредит» Костянтина Жеваго, власника збанкрутілого «Ві-Ей-Бі банку» Олега Бахматюка, Мегабанку Віктора Суботіна, Імексбанку Леоніда Клімова, «Дельта банку» Миколи Лагуна та багатьох інших.

У понеділок, 13 березня, на черговому засіданні суду в справі ФГВФО проти Костянтина Жеваго його адвокати запропонували відправити матеріали справи на ознайомлення самому бенефіціару компанії Ferrexpo у Францію.

Також 13 березня суд Відня відмовив в екстрадиції Олега Бахматюка в Україну, а сам бізнесмен заявив, що всі судові претензії українських органів до нього — це не більш як «певна піар-історія».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉