Facebook Pixel

Екскерівників «Дельта Банку» запідозрили у розкраданні 4,4 млрд грн

Національна поліція України оголосила підозру колишньому голові ради директорів «Дельта Банку», заступнику начальника департаменту корпоративного бізнесу фінустанови, а також директору однієї з фірм у розкраданні з банку 4,4 млрд грн.

Про це повідомили у пресслужбі Нацполіції.

За даними слідства, посадові особи «Дельта Банку» з 2012 по 2015 рік кредитували фіктивну компанію. Гроші за фіктивними угодами вони перераховували в інші країни на рахунки підконтрольних офшорних компаній.

Telegram Logo

Для того аби приховати свою незаконну діяльність, посадові особи фінустанови втручалися в роботу міжнародної платіжної системи та вносили неправдиві відомості до банківської системи.

Контекст. 2015 року «Дельта Банк» визнали неплатоспроможним, тоді ж у ньому ввели тимчасову адміністрацію. Процедуру остаточної ліквідації фінустанови планують завершити 4 жовтня 2020 року.

У липні Київський госпсуд відкрив справу проти ексакціонера і голови наглядової ради «Дельта Банку» Миколи Лагуна, а також проти колишніх членів правління банку Олени Попової, Віталія Масюри, Фіглуса Марціна, Ярослава Порохняка та інших про відшкодування ними майже 20 млрд грн.

У вересні Госпсуд Києва задовольнив заяву колишніх топменеджерів збанкрутілого «Дельта Банку» і залишив без розгляду позов Фонду гарантування вкладів про відшкодування майже 19,9 млрд грн.

На початку грудня Північний апеляційний господарський суд заарештував активи власника «Дельта Банку» Миколи Лагуна за скаргою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.


«Дельта Банк» заснований 2006 року. Його найбільшими акціонерами на початку 2015 року були Микола Лагун (70,6059%) і Cargill Financial Services International, Inc. (29,3941%).

Згідно з даними Нацбанку України, станом на 1 січня 2015 року за розміром загальних активів «Дельта Банк» займав 4-е місце (60,303 млрд грн) серед 158 банків, що діяли на той момент.

Коментарі

Всі новини