Від Миколи Лагуна та правління «Дельта Банку» вимагають 20 мільярдів гривень

Київський госпсуд відкрив справу проти ексакціонера та голови наглядової ради «Дельта Банку» Миколи Лагуна, а також проти колишніх членів правління банку Олени Попової, Віталія Масюри, Фіглуса Марціни, Ярослава Порохняка та інших про відшкодування майже 20 млрд грн. Позов подав Фонд гарантування вкладів фізосіб.

За допомогою підставних осіб з «Дельта Банку» у 2012 – 2013 роках було виведено 4,5 млрд грн. Сума збитків — 38 млрд грн. У зв’язку з цим до правоохоронних органів надійшло трохи менше 600 заяв, 14 з них пов’язані з екс-власники та керівники банку, а 219 — з колишніми посадовими особами «Дельта Банку».

Після цього Фонд гарантування нарахував 24,5 млрд грн втрат кредиторів «Дельта Банку». Незалежні оцінювачі заявляли, що ринкова вартість активів банку складала понад 27 млрд грн. Це 30% від суми, яка була зазначена на 1 січня 2017 року (понад 94 млрд грн). Сталося це через доведення «Дельта Банку» до банкрутства.

Telegram Logo

До початку літа цього року вкладникам банку виплатили компенсації на 16 млрд грн — це майже 97% запланованих витрат.

Через місяць після цього Фонд гарантування вкладів подав до суду проти Миколи Лагуна за «шкоду, заподіяну юрособі посадовою особою» на 700 млн грн. Ця сума піде в ліквідаційний баланс банку.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Рада прийняла закон для виведення з тіні ринку металобрухту

Депутати прийняли в цілому законопроєкт №2426, який спрямовано на детінізацію ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом. Його розробляла робоча група у складі представників заготівельників брухту, металургів і Мінекономіки.

Група Radisson відкриє новий готель в Україні. З видом на «Батьківщину-матір»

Міжнародний оператор готельного бізнесу Radisson Hotel Group (головний офіс у Брюсселі, Бельгія) планує відкрити перший готель під брендом Radisson у Києві – Radisson Pechersk Park Kiev, повідомив «Інтерфакс-Україна».

ЄС скоротить список «зелених» країн і не додасть до нього Україну

Європейський Союз до кінця цього тижня перегляне список країн поза союзом – «зелений» список. Йдеться про країни, які вважаються безпечними щодо коронавірусу та громадянам яких дозволено в'їзд на територію ЄС.