Facebook Pixel

Від Миколи Лагуна та правління «Дельта Банку» вимагають 20 мільярдів гривень

Київський госпсуд відкрив справу проти ексакціонера та голови наглядової ради «Дельта Банку» Миколи Лагуна, а також проти колишніх членів правління банку Олени Попової, Віталія Масюри, Фіглуса Марціни, Ярослава Порохняка та інших про відшкодування майже 20 млрд грн. Позов подав Фонд гарантування вкладів фізосіб.

За допомогою підставних осіб з «Дельта Банку» у 2012 – 2013 роках було виведено 4,5 млрд грн. Сума збитків — 38 млрд грн. У зв’язку з цим до правоохоронних органів надійшло трохи менше 600 заяв, 14 з них пов’язані з екс-власники та керівники банку, а 219 — з колишніми посадовими особами «Дельта Банку».

Після цього Фонд гарантування нарахував 24,5 млрд грн втрат кредиторів «Дельта Банку». Незалежні оцінювачі заявляли, що ринкова вартість активів банку складала понад 27 млрд грн. Це 30% від суми, яка була зазначена на 1 січня 2017 року (понад 94 млрд грн). Сталося це через доведення «Дельта Банку» до банкрутства.

Telegram Logo

До початку літа цього року вкладникам банку виплатили компенсації на 16 млрд грн — це майже 97% запланованих витрат.

Через місяць після цього Фонд гарантування вкладів подав до суду проти Миколи Лагуна за «шкоду, заподіяну юрособі посадовою особою» на 700 млн грн. Ця сума піде в ліквідаційний баланс банку.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини