Суд заарештував активи власника «Дельта Банку»

Фото: wikipedia

Фото: wikipedia

Північний апеляційний госпсуд 10 грудня заарештував активи власника «Дельта Банку» Миколи Лагуна.

Суд задовольнив скаргу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), повідомили у пресслужбі відомства.

ФГВФО подавав апеляцію на ухвалу Київського госпсуду від 2 жовтня 2019 року у справі №910/7338/19. Тоді суд зобов'язав Лагуна відшкодувати 691,3 млн грн збитків, що він завдав банку та кредиторам. Лагуну також заборонили передавати будь-кому майно в межах суми стягнення.

Telegram Logo

У ФГВФО вважають, що ухвалене рішення забезпечить реальне його виконання, якщо суд задовольнить позови. У фонді рішення називають розумним підходом для встановлення балансу інтересів кредитора.

Північний апеляційний госпсуд 27 листопада 2019 року ухвалив рішення за іншим позовом ФГВФО – у справі №910 / 7186/19. У цьому судовому розгляді Лагун виступає відповідачем спільно з сімома пов'язаними з «Дельта Банком» особами. Апеляція підтвердила ухвалу суду першої інстанції про те, щоб залишити цей колективний позов без розгляду через нібито порушення правил об'єднання позовних вимог.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У ФГВФО повідомляють, що готують касаційну скаргу, оскільки при прийнятті рішень щодо залишення позову без розгляду судами першої та апеляційної інстанцій було допущено численні процесуальні помилки.

Контекст

  • Нацбанк 2 жовтня 2015 року за пропозицією ФГВФО відкликав банківську ліцензію та ліквідував «Дельта Банк».
  • Нацбанк домігся погашення 924,2 млн грн заборгованості за кредитом рефінансування, наданого «Дельта Банку» 12 вересня 2014 року, за рахунок заставного майна — облігацій Державної іпотечної установи.
  • У жовтні Фонду гарантування вкладів відмовили в арешті майна ексвласника «Дельта Банку» Миколи Лагуна.


«Дельта Банк» заснований у 2006 році. Його найбільшими акціонерами на початок 2015 року були Микола Лагун (70,6059%) і Cargill Financial Services International, Inc. (29,3941%).

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2015 року за розміром загальних активів «Дельта Банк» посідав 4-те місце (60,303 млрд грн) серед 158 працюючих тоді банків.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини