Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Жеваго готовий свідчити з Франції, щоб не виїздити

Жеваго готовий свідчити з Франції без екстрадиції. Фото: ferrexpoyeristovomine.com

Жеваго готовий свідчити з Франції без екстрадиції. Фото: ferrexpoyeristovomine.com

Український екс-олігарх та колишній народний депутат Костянтин Жеваго закликає прокуратуру та Державне бюро розслідувань (ДБР) взяти з нього свідчення у справі про розтрату 48 млрд грн з банку «Фінанси та Кредит» у Франції, де на нього 19 січня чекає суд щодо екстрадиції в Україну.

Про це екс-нардеп заявив в інтерв’ю телеканалу «Еспресо». Бенефіціаром каналу є його син, вказує Інтерфакс-Україна.

Quote«Хочу якомога швидше довести справу або до закриття, або до розгляду в суді», — заявив Жеваго.

Він стверджує, що правоохоронні органи раніше вже 15 разів відхиляли його пропозицію дати свідчення за межами України.

Quote«Мене обізвали олігархом, хоча я не є ним, я – успішний підприємець, який створює тисячі робочих місць. Не вважаю себе олігархом», – зазначив Жеваго.

Бізнесмен вважає, що потенційне рішення про його екстрадицію все одно буде оскаржено, тому процес триватиме ще кілька місяців.

Нагадаємо, 27 грудня 2022 року Жеваго був заарештований в Куршевелі. 5 січня суд міста Шамбері во Франції звільнив його під заставу в 1 млн євро. Слухання про його екстрадицію в Україну відклали до 19 січня. Жеваго зобов’язали передати владі свої два паспорти, тричі на тиждень з’являтися до місцевої поліції та відповідати на судові виклики.

4 січня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб подав позов до Господарського суду м. Київ проти українського мільярдера Костянтина Жеваго, власника АТ «Банк «Фінанси та кредит», про відшкодування збитків банку та його кредиторів на суму майже 46 млрд грн (113 млн євро). Рада директорів гірничо-видобувної компанії Ferrexpo (Полтавський, Єристівський та Біланівський комбінати), головного активу Жеваго, одразу позбавила його посади невиконавчого директора.

Восени 2022 року Бюро економічної безпеки провело обшуки в офісах гірнично-збагачувальних комбінатів за підозрою в заниженні рентної плати за користування надрами на 10 млрд грн. «Економічна правда» тоді пов'язала цю новину з компанією Жеваго.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини