Facebook Pixel

На фільм «БУЧА» чекають на кінофестивалях у Венеції і Торонто

Зйомки фільму «Буча»

Зйомки фільму «Буча»

Завершилися зйомки фільму «БУЧА» – художньої драми, сюжет якої заснований на реальних подіях. Головний герой – іноземець, що вирішив боротися зі злом у країні, яка стала для нього домом.

Зйомки фільму «Буча»

Зйомки фільму «Буча»

Зйомки стрічки проходили в Київській області у березні та квітні 2023 року та зайняли 28 знімальних днів, а останні кадри були зафільмовані у серпні цього року на горі Говерла. Наразі триває період постпродакшену, а фільм буде готовий до весни 2024 року. Виробництвом фільму займається кінокомпанія LEVEL.

Зйомки фільму «Буча»

Зйомки фільму «Буча»

Головні ролі у фільмі «БУЧА» зіграли відомий польський актор театру і кіно Цезарій Лукашевич та зірка українського кіно В'ячеслав Довженко.

Зйомки фільму «Буча»

Зйомки фільму «Буча»

У зйомках команді допомагали Міністерство оборони України, Генеральний штаб ЗСУ, ГУР МО України, Державна прикордонна служба України, Національна поліція України, Київська міська рада, Київська обласна військова адміністрація та найбільша українська кіностудія Film.UA Group. яка також виступає в ролі копродюсера та дистриб'ютора стрічки.

Сюжет кінострічки заснований на подіях, що відбулися у містах Буча, Ворзель та Гостомель під час російської окупації у лютому-березні 2022 року. Фільм розповість про порятунок місцевих жителів Костянтином Гудаускасом – громадянином Казахстану, який отримав притулок в Україні та проживав в Бучі. З початком російського вторгнення, завдяки своєму казахстанському паспорту, він має можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити мирних жителів. Костянтин не тільки рятує людей, а й на власні очі бачить весь жах війни та окупації.

Зйомки фільму «Буча»

Зйомки фільму «Буча»

Над фільмом працювала група з 80 фахівців. У стрічці знялось понад 120 акторів, серед яких такі відомі імена, як Нікон Федотов, Олександр Печериця, Сергій Стрельніков, Анастасія Нестеренко, Артемій Єгоров, Сергій Смеян, Володимир Захаренков та інші, а також 700 акторів масових сцен.

Quote«У нас є дві головні мети. Перша – це протистояти російській пропаганді у всьому світі. Наша друга мета – вшанувати пам’ять загиблих. Під час роботи над сценарієм ми зустрічалися з усіма героями або родичами загиблих. І перше, що ми питали – чи не проти вони розповісти свою історію для фільму і чи потрібен такий фільм. І всі вони відповідали: «Так, ми хочемо, щоб про це дізнались у всьому світі», – розповідає автор сценарію та продюсер фільму «БУЧА» Олександр Щур.


Зйомки фільму «Буча»

Зйомки фільму «Буча»

Під час роботи над сценарієм команду фільму консультував Олексій Кругляченко – лікар-психіатр і клінічний психолог з 20-річним клінічним досвідом, який пройшов стажування в Мічиганському університеті за темою ПТСР.

Quote«Зараз у нас існує ПТСР у розмірах держави. Одна з ознак – уникнення травмувальних спогадів. Це лікується за допомогою ліків і психотерапії. У психотерапії один із доведених ефективних методів – когнітивно-поведінкова терапія. Наприклад, експозиційна терапія – коли пацієнта поступово зближують із джерелом стресу і травми. Ігрове кіно дає змогу згладити кути і поступово зближувати навіть жертв із самою причиною травми. Тому художній фільм може бути психотерапевтичним для тих, хто все це пережив», — розповідає лікар.
Зйомки фільму «Буча»

Зйомки фільму «Буча»

Quote«Повітряна тривога під час зйомок у центрі Києва, 4 години граду і блискавок на Говерлі, 20 знімальних годин під дощем та багато іншого, ні на секунду не похитнули жодного учасника нашої команди. Всі виклалися на максимум і були заряджені на результат. Дякую кожному, це велика честь», — говорить режисер стрічки «БУЧА» Станіслав Тіунов.

Паралельно зі зйомками протягом останнього року фільм був представлений на найвпливовіших світових кіномайданчиках – на спеціальному івенті, присвяченому фільму, European Film Market Берлінського міжнародного кінофестивалю (Берлінале) в лютому цього року, а також у Нью-Йорку та Бостоні в рамках окремих показів. На початку вересня робочі матеріали фільму були представлені на 80-му Ювілейному Міжнародному Кінофестивалі у Венеції La Biennale di Venezia та Toronto International Film Festival.

Зйомки фільму «Буча»

Зйомки фільму «Буча»

Quote«Кіно – це один з потужних інструментів донесення меседжів світу. Якщо хтось думає, що всі у Європі, США знають достеменно, що у нас відбувалось, і вірять тільки нам, то на жаль, він глибоко помиляється. Росіяни вже зняли і показують пропагандистські стрічки «Азовсталь. Освобождение» та «Свидетель» зі своєю версією подій у Маріуполі та Бучі. Є ймовірність, що світ надивиться російських фільмів та прийме їх наративи. Ми маємо доносити істину!», — говорить Олександр Щур.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉