Facebook Pixel

«Український день» на Каннському кінофестивалі

Автор
Світлини Леоніда Найдюка

Світлини Леоніда Найдюка

Днями у Франції стартувала одна з головних подій у світі кіно — 76-й Каннський кінофестиваль. Французька акторка Катрін Денев, яка оголосила фестиваль відкритим, зазначила у виступі, що її серце болить за Україну. Вона прочитала вірш Лесі Українки «Надія», перекладений французькою.

Фільмом-відкриттям цього року стала історична драма «Фаворитка» з Джонні Деппом у ролі короля Людовіка XV.

Окремий день присвятили підтримці української кіноіндустрії в період воєнного часу. «Український день» включав три заходи: дві дискусійні панелі на території американського павільйону та Ukrainian Networking Cocktail.

Серед спікерів дискусійної панелі були лідери українського кіновиробництва: голова ради державної підтримки кінематографії України Артем Колюбаєв, засновник продюсерської компанії Solar Media Entertainment Сергій Лавренюк, продюсер F Films Андрій Фесяк, генеральний директор кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі та інші. А також американський співпродюсер документальної стрічки Шона Пенна Superpower Біллі Сміт.

Світлини Леоніда Найдюка

Світлини Леоніда Найдюка

Панельну дискусію відкрила голова FILM.UA Вікторія Ярмощук, модератором заходу виступив Тимур Мирошниченко.

Діячі американського та українського кіновиробництва на дискусійній панелі обговорили приклади кіновиробництва на міжнародних майданчиках, підняли гострі для України питання, як то виробництво фільмів під час воєнного стану та вплив рф напередодні війни в Україні як спосіб зовнішньої агресії, статистику українських касових зборів, поточних знімань та найближчі перспективи українського кінематографу.

b8dd1983-057e-43bd-95a2-2b3093e22659.jpeg

Цього року Український національний павільйон у Каннах організовано спільними зусиллями представників кіноіндустрії: ДержКіно України, Molodist Kyiv International Film Festival, Громадської організації «УкрКіноФест», ГО «Спілка підприємців теле та кіноіндустрії», Ukrainian Motion Picture Association / Українською кіноасоціацією, ГО «Центр розвитку креативних індустрій».

Партнером українського дня фестивалю в Каннах виступає бренд KOBLEVO, що представив автентичну лінійку вин, натхненну дивовижним Самчиківським розписом. Бренд пишається своєю соціально-відповідальною місією та можливістю долучитися до популяризації української культури і довести, що українське вино KOBLEVO — це також витвір мистецтва.

Світлини Леоніда Найдюка

Світлини Леоніда Найдюка


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉