Facebook Pixel

Вперше за 10 років: посуха цьогоріч Україні не загрожує – Укргідрометцентр

Погодні умови зараз дуже сприятливі для розвитку ранніх зернових культур, на території України практично немає площ, яким загрожує посуха. Про це повідомила керівник агрометеорологічного відділу Гідрометцентру Тетяна Адаменко агентству «Інтерфакс-Україна».

«Якщо не брати до уваги локальні проблеми на кшталт граду або підтоплень, то ситуація дуже хороша, в землі прекрасний ресурс вологи. Практично немає площ, яким загрожує посуха, що в останнє десятиліття для України незвично», — зазначила вона.

Метеоролог уточнила, що поки що зарано оцінювати вплив погодних умов на врожайність зернових, оскільки їхня вегетація тільки почалася.

За словами Адаменко, в Україні завершується період інтенсивних дощів, і 17-19 червня настане період високих температур у денний і нічний час.

У південних областях почалося дозрівання озимого ячменю, для якого наявна кількість вологи в грунті може бути надмірною, але зарано говорити про суттєвий вплив цього фактору на його урожай. При цьому для розвитку на всій території України ключових експортних культур — кукурудзи та соняшнику — поки що досить і вологи, і тепла.

Адаменко назвала низьку температуру повітря основним стримуючим фактором розвитку плодоовочевих культур. Вона зазначила недостатність даних про їхній стан, оскільки ці культури вирощуються переважно в невеликих приватних господарствах.

Після завершення періоду інтенсивних дощів на цьому тижні для плодоовочевих культур встановиться оптимальний режим розвитку.

Додатково. The Page розбиралося, які сюрпризи українським аграріям несе зміна клімату.

У березні Мінекономіки прогнозувало врожай зернових цьогоріч на рівні 75 млн тонн.

З початку 2020/2021 МР і станом на 11 червня Україна експортувала 42,94 млн тонн зернових і зернобобових культур, що на 22,4% менше, ніж на аналогічну дату попереднього МР. Поставлені на експорт 16,11 млн т пшениці і 21,97 млн тонн кукурудзи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉