Facebook Pixel

Західні лідери можуть схвалити $50 млрд кредиту для України від прибутків з активів рф

У середу, 5 червня 2024 року, міністри фінансів ЄС проведуть відеоконференцію, щоб обговорити, чи можна надати Україні кредит на близько $50 млрд від прибутку із заморожених активів рф за пропозицією США. Про це пише Reuters.

Що відомо про кредит для України на $50 млрд від прибутків з активів рф

Міністерка фінансів США Джанет Єллен запропонувала суму у $50 млрд, яку Україна може отримати як кредит від прибутку із заморожених Заходом активів рф. Євросоюз ще має підтвердити цю суму.

Західні лідери пропонують Україні залучати надприбутки, які надходитимуть від $300 млрд заморожених активів російського центробанку, через облігації. Європейські чиновники заявили, що використання прибутку є законним, оскільки він юридично не належить рф.

Quote«Існує велика невизначеність щодо цього, проте ключовим питанням є те, чи готовий ЄС для пільгової позики Україні на основі майбутніх надходжень від заморожених російських активів», — сказав один високопоставлений чиновник ЄС.

Країни ЄС вже погодилися перераховувати Україні прибутки від €2,5-3 млрд на рік від російських активів через спеціальний фонд. Кошти підуть на закупівлю зброї, а також відбудову країни.

Водночас якщо ЄС підтримує ідею США використати прибутки, щоб залучити для України більше коштів наперед, то рішення спрямувати кошти на зброю і відновлення доведеться переглянути.

Quote«На практиці це означатиме зміну на 2025 рік і надалі нещодавно ухваленого рішення щодо надприбутків від активів у ЄС. Також будуть потенційні зміни режиму санкцій ЄС, коли мова йде про активи», — сказав високопоставлений європейський чиновник.

Зокрема, західні лідери мають вирішити, хто випускатиме облігації для збору грошей — США та інші країни G7 чи ЄС, у якому знаходиться найбільше знерухомлених активів рф.

13-15 червня 2024-го лідери країн G7 (США, Канада, Японія, Велика Британія, Німеччина, Франція та Італія) зберуться на саміті в Італії, де вирішуватимуть, що робити з російськими активами.

Нагадаємо, Захід заморозив близько $300 млрд російських активів. Понад $6 млрд знаходяться у США, але більшість активів — у Європі, зокрема у Німеччині і Франції, а найбільше з них — у депозитарії цінних паперів Euroclear у Бельгії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉