Facebook Pixel

Міністр фінансів США розповіла про план G7 надати Україні кредит за рахунок прибутків з активів РФ

Міністр фінансів США Джанет Йєллен

Міністр фінансів США Джанет Йєллен

Країни G7 (Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція, Японія) обговорюють можливість надання Україні кредиту, який погашатиметься за рахунок доходів від заморожених російських активів. Про це повідомила міністр фінансів США Джанет Йєллен, виступаючи у Сенаті Конгресу США.

«Ми обговорюємо можливість надання Україні кредиту від G7, а також можливість використання прибутку від заморожених російських активів для погашення тих кредитів, які будуть надані. І такий підхід, схоже, має значну підтримку», – сказала Йеллен. Вона припустила, що представити новий механізм фінансування України вдасться на саміті G7, який відбудеться з 13 по 15 червня в Італії.

Міністр уточнила, що зараз США узгоджують із союзниками та партнерами способи залучення російських активів для надання допомоги Україні. Вона нагадала, що у бельгійському депозитарії Euroclear заморожено активи російських суверенних фондів на суму близько $204 млрд. «Euroclear заробляє відсотки на цих активах. Вони не належать Росії, і вони нараховувалися Euroclear, а тепер Євросоюз вжив заходів, щоби взяти цей прибуток і спрямувати більшу його частину на потреби України», – пояснила вона.

За словами Йєллен, загальний прибуток від заморожених російських активів складе від $3 до $5 млрд доларів щороку. «Вона накопичуватиметься доти, доки активи залишаються замороженими», – додала вона.

Розміру кредиту, який країни G7 можуть надати Україні, Йєллен не назвала. Reuters з посиланням на джерела повідомляло, що мова може йти про суму $50 млрд.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉