За підсумками п'яти місяців 2023 року Фондом держмайна України (ФДМУ) укладено 660 нових договорів оренди активів, які разом з іншими чинними угодами принесли в державний бюджет від початку року вже понад 320 млн грн. Про це повідомляє пресслужба ФДМУ.
Нині, під час війни, оренда держмайна приносить у середньому понад 2 млн грн щоденно. З-поміж привабливих об'єктів, договори за якими приносять найбільші надходження, активи в Одеській області: майданчик зберігання колісної техніки в Ізмаїлі та складський майданчик у Чорноморську — майже 2 млн грн на місяць.
«Попит на оренду держмайна є, адже загалом за 5 місяців 2023 року участь у торгах узяли понад 500 учасників, а загальна переможна ціна всіх аукціонів зросла в середньому більш як у 4 рази від початкової», — зазначають у Фонді.
Водночас деякі активи орендних аукціонів мали здорожчання в понад 700 разів від стартової ціни, як, наприклад, приміщення першого поверху адмінбудівлі в Черкасах, переможна ставка оренди якої зросла з 99 грн початкової ціни до 69 тис. грн — це результат підготовчої роботи активу до аукціону та конкуренції — за нього одночасно боролися 5 підприємців.
У червні ФДМУ планує провести щонайменше 66 орендних аукціонів із загальною стартовою вартістю оренди активів 589 тис. грн. Підприємцям пропонуватимуть орендувати, зокрема:
- комплекс будівель на Харківщині;
- кабінет в Адміністрації морських портів;
- приміщення технічного поверху та частину даху в Одесі;
- приміщення стадіону «Металіст» у Харкові
та інші цікаві об'єкти. Участь у цих аукціонах можна взяти вже найближчим часом.
Сьогодні ФДМУ є найбільшим орендодавцем в Україні. Він оперує нерухомістю загальною площею 7,8 млн кв. м, супроводжуючи понад 14 тис. контрактів.
Інформацію про інші пропозиції оренди можна переглянути на сайті orenda.gov.ua, а також у телеграм-каналі ФДМУ «Оренда в Україні».
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки