Facebook Pixel

Аналог Євросоюзу в Латинській Америці: навіщо Мексика пішла проти США

Євросоюз у Латинській Америці: що відбувається. Фото: pixabay

Євросоюз у Латинській Америці: що відбувається. Фото: pixabay

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор запропонував створити аналог Європейського союзу для країн Латинської Америки, передає Euronews.

Він зазначив, що таке співтовариство держав зможе допомогти звільнитися від впливу США на економіку та політику країн Південної Америки.

«Ця пропозиція не означає наміру побудувати щось на зразок Європейського Союзу, вона стосується нашої історії, нашої реальності та нашої ідентичності», зазначив Обрадор під час зустрічі Співтовариства країн Латинської Америки та Карибського басейну (СЕЛАК).

Telegram Logo

Метою цієї зустрічі були пошук механізмів для отримання більшої кількості доз вакцини проти коронавірусу для регіону, а також узгодження спільної позиції країн Латинської Америки до наступного саміту G20.

Наразі Мексика тимчасово головує у СЕЛАК, саме тому Обрадор звернувся до країн-членів із вимогою змінити роботу Організації американських держав (ОАД) і запропонував нову інтеграційну модель для регіону.

Однак він також зазначив, що це складне питання, яке потребує нового політичного та економічного бачення.

Контекст. На території Латинської Америки є низка товариств, які об'єднують різні латиноамериканські країни та держави Карибського басейну. Наприклад, Андське товариство об'єднує Болівію, Венесуелу, Колумбію, Перу та Еквадор, Меркосур — Аргентину, Бразилію, Парагвай та Уругвай.

Водночас усі ці держави та товариства разом із Чилі об'єднуються в ОАД.

Коментарі

Всі новини