Facebook Pixel

Європа почала знижувати обсяги військової допомоги Україні — Politico

Європа починає знижувати обсяг військової допомоги Україні. Про це пише Politico.

За даними видання, у липні шість найбільших країн Європи не пропонували Україні нові двосторонні військові зобов’язання, що сталося вперше з моменту повномасштабного вторгнення рф. А відбувається усе це в досить критичний момент — саме зараз Україна може почати свій вирішальний контрнаступ.

Йдеться про такі країни, як-от Велика Британія, Франція, Німеччина, Іспанія, Італія та Польща. Саме ці країни, зокрема, Британія та Польща, найактивніше підтримували Україну. Однак їхні обсяги військової допомоги все-таки обмежені.

Загалом фахівці наголошують, що надання європейської військової допомоги Україні має низхідну тенденцію з кінця квітня.

Quote«Попри те що війна вступила в критичну фазу, нові ініціативи з надання допомоги вичерпалися», — йдеться в повідомленні.

Минулого тижня в Копенгагені на підтримку України пройшла конференція, на якій вдалося зібрати 1,5 млрд євро. Проте ця сума, за словами експертів, є мізерно малою, як порівняти з тим обсягом допомоги, який був раніше.

Водночас видання нагадало, як міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс заявив, що такі країни, як-от Франція та Німеччина, мають зробити більше для боротьби України з рф.

Quote«Якщо ми хочемо, щоб війна якнайшвидше закінчилася, вони мають запитати себе, чи достатньо вони (Франція та Німеччина) роблять?» — підкреслив Пабрікс.

А колишній глава Міністерства оборони Естонії, а нині член Європейського парламенту Ріхо Террас наголосив, що Європі варто «прокинутися», стверджуючи, що миру не буде до перемоги над росією.

Quote«Щодня гинуть сотні не лише солдатів, а й жінки та діти, — наголосив Ріхо Террас. — Люди насправді не розуміють, що в нас війна».

Окрім того, Німеччину звинуватили в тому, що вона надто повільно займається обміном танків зі своїми європейськими сусідами, що дає змогу цим країнам відправляти в Україну свої танки радянських часів.

Як зазначив Даніель Фіотт, європейський оборонний аналітик, найближчі тижні та місяці перевірять політичну та економічну довіру до Європи.

Quote«Ми маємо сподіватися, що європейські виробники зброї зможуть впоратися з попитом, що зростає, але ми також мусимо сподіватися, що уряди не перешкоджатимуть постачанням, коли військова техніка стане доступною», – наголосив Фіотт.
Подякувати 🎉