Facebook Pixel

Європейська зброя для України Які переваги з'явилися в ЗСУ

Український воїн озброєний Panzerfaust 3. Фото: Facebook

Український воїн озброєний Panzerfaust 3. Фото: Facebook

Щойно стало очевидним, що першу скрипку у вторгненні в Україну гратимуть не глибокий повітряний наступ і не сотні ударів крилатими ракетами на добу, а тисячі БМП, БТР і танків, українцям знадобилося багато дешевих протитанкових засобів.

Дорогі та ефективні NLAW або FGM-148 чудові, але досить чутливі й вимагають добре навчених розрахунків і догляду за блоками живлення. Та й наситити 2000 км театру воєнних дій ними непросто, навіть якщо масово перенавчити другі номери в перші й відкрити додаткові навчальні центри.

Через те хорошою підмогою стали одноразові гранатомети, проте їхньої потужності бракує проти сучасних модернізованих танків противника. А їх у РФ перед вторгненням було понад 1700. До речі, уже втрачено понад 15%, але це інша довга і ґрунтовна історія.

Panzerfaust 3 в Україні – німецька золота середина

Хорошим виходом зі становища став Panzerfaust 3 — робоча конячка німецької піхоти впродовж цілого покоління військовослужбовців. Умієш стріляти з РПГ-7 — отже, освоїш і німецьку «трубу».

В останніх модифікаціях її оснащено чудовим прицілом DYNARANGE, що поєднує цейсівську оптику, далекомір і комп'ютер. Прицільна рамка та інтелектуальна система цього пристрою дозволили стріляти по нерухомих цілях на відстані 600 метрів – це один із найкращих показників у своєму класі.

Постачання західного озброєння в Україну. Фото: Facebook

Постачання західного озброєння в Україну. Фото: Facebook

У гранатомета є «м'який спуск». Це коли суміш металевого порошку та пластикових кульок вилітає після пострілу назад. Водночас зменшується кількість порохових газів і компенсується віддача. З гранатомета можна стріляти впритул із підвалів, щілин і кімнат із пробитими в них ходами — смачна пропозиція для аматорів проїхатися колонами до Броварів.

В Україні засвітилася остання версія Panzerfaust 3-IT600, ймовірно, зі складів армії Нідерландів. Це одна з найсучасніших модифікацій у класі піхотних гранатометів, — здатна пробивати до 900 мм гомогенної броні за динамічним захистом танка.

Граната сконструйована з можливістю здійснювати регульований тандемний постріл — її ніс утоплюється в заряд, коли потрібно додати фугасної дії на легку броню, а коли необхідно подолати захист Т-90 або Т-72Б3 — висувається вперед шип. Завдяки постачанням із ЄС ЗСУ стали спроможні пробивати найсучасніші танки РФ у лобову проєкцію.

Крім того, це тактично гнучка зброя — бункерні заряди здатні дістати піхоту за цегляною кладкою або мішками, знищити снайпера або придушити кулеметний розрахунок. А протитанкові групи зможуть швидко пробивати проходи в будівлях, щоб змінювати позиції. Більше жодних ломів і кувалд — швидкий постріл перед собою та рух уперед.

Штурм будь-якого міста з такими засобами в глибині забудови стане кошмаром для тих, хто наступає, особливо з огляду на те, як слабо російська армія використовує дими, а на передовій помічені «лисі» модифікації Т-72 А.

Європейська преса писала про постачання таких гранатометів з Італії, Нідерландів і ФРН. Загалом ЗСУ отримали щонайменше 1500 – 1600 гранатометів. У відкритих джерелах можна знайти безліч фото та відео того, як Panzerfaust 3 застосовуються в бою територіальною обороною й перебувають у бойовій готовності на постах. Тобто ця зброя масово передається на передову.

Як змінюються українські Збройні сили у 2022 році

Ось так, по цеглинці та по елементу ЗСУ починають отримувати технічну перевагу на полі бою.

Підбиваючи підсумки перших тижнів війни, потрібно констатувати: перший найстрашніший натиск, коли РФ накопичила сили й засоби, обрала місце й час, зібрала ресурси та підготувала тили, вдалося купірувати завдяки ефективним діям нашої артилерії, стійкості ЗСУ й багато в чому масовим постачанням сучасного протитанкового озброєння.

image-2022-03-23-13-36-19.png

Досі постачання ПТО залишаються вкрай важливими й унікальними для спроможності Збройних сил країни протистояти вторгненню.

Німеччина відкрила кран на повну, не в останню чергу через те, що її політики відчувають провину за постійне умиротворення агресора. Крім того, криза, створена трьома мільйонами українських біженців, сильно битиме по ЄС.

Україна, без сумнівів, вдячна за постачання одних із найкращих гранатометів у світі. Утім, проблеми лишаються. З таким озброєнням неможливо протистояти ОТРК, ракетам повітряного базування та самохідній артилерії.

Київ потребує систем протиракетної оборони, потребує довгої руки, здатної дістати супротивника на відстані понад 120 км, важкої високоточної зброї, систем ППО, здатних упевнено валити безпілотники «Орлан».

Воїн ЗСУ озброєний Panzerfaust 3. Фото: Facebook

Воїн ЗСУ озброєний Panzerfaust 3. Фото: Facebook

Нашим союзникам час робити наступний крок, адже щоночі в Україні гинуть діти, горять склади з продовольством, уражаються заводи. РФ веде свій улюблений із часів Сирії вид війни — руйнує цивільну інфраструктуру.

Можна зупинити подальший наступ і завдати ворогові відчутних втрат за допомогою важкого піхотного озброєння, яке нам уже передали. Але виграти війну буде легше, якщо нам поставлять у лізинг, у кредит чи як військову допомогу ті засоби, які проти нас використовує Москва. Так, це коштує грошей, але їх можна повернути, на відміну від втрачених людських життів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉