Дефолт призведе до прискореного та штучного зниження вартості активів, падіння рівня життя, високої інфляції та відсутності доступу до зовнішніх кредитних грошей.
Про це заявила директор з питань міжнародних економічних відносин і глобального управління Генерального директорату Єврокомісії з економічних та фінансових справ Єлена Флорес, передає Укрінформ.
Вона наголосила, що штучний дефолт виглядатиме навіть гірше, ніж припинення обслуговування боргових зобов’язань, спричинене економічними негараздами.

Пані Флорес окремо зауважила, що навіть необхідність сплачувати зобов’язання за боргами цьогоріч не ставить Україну в критичну ситуацію, яка могла би спричинити дефолт.
«В тому, що стосується боргів – Україні важливо дотримуватися такої макроекомічної політики, яка вже була запроваджена. Зараз варто лише дотримуватися цього шляху. Україна не стоїть перед необхідністю впроваджувати якісь величезні уточнення у зв’язку із боргом. Він послідовно зменшувався з 2016 року, коли був на рівні 80% від ВНП. Зараз він на рівні 60%. Це також багато, але цей борг на траєкторії зниження, і треба цієї траєкторії дотримуватися»,- переконана Флорес.
Вона підкреслила, що Україні вкрай необхідно зберегти зовнішню фінансову підтримку від МВФ та ЄС, а також приватних ринків.
Оголосити дефолт аби відмовитися від співпраці з МВФ 26 травня запропонував олігарх Ігор Коломойський в інтерв’ю виданню Financial Times. На його думку, Україна має наслідувати приклад Греції.