Facebook Pixel

В ЄС пропонують ввести мито на всі онлайн-покупки. До 150 євро також

В ЄС пропонують ввести мито на всі онлайн-покупки. До 150 євро також

В ЄС пропонують ввести мито на всі онлайн-покупки. До 150 євро також

Єврокомісія запропонувала скасувати безмитний імпорт товарів до 150 євро для онлайн-покупок з-за кордону.

З 2028 року онлайн-платформи будуть зобов'язані стягувати мито із покупців з ЄС і передавати дані про направлені посилки до новоствореного хабу митних даних ЄС. Також платформи будуть відповідати за дотримання вимог до імпорту товарів на ринок ЄС:

  • вимог безпеки продуктів,
  • обмежень на імпорт окремих видів товарів.

Для онлайн-покупок буде передбачений спрощений режим оподаткування, де буде діяти лише чотири ставки мита на основі широкої категорії імпортованого товару.

Це один із елементів митної реформи ЄС запропонованої Єврокомісією 17 травня. Єврокомісія обґрунтувала зміни правил щодо онлайн-покупок, тим що за оцінками 65% посилок від онлайн-платформ надсилають до ЄС недооціненими для уникнення сплати мита. Також дослідження показували, що велика частка товарів закуплених покупцями з ЄС безпосередньо за кордоном не відповідали вимогам встановленим у ЄС.

Законопроєкт набуде чинності у разі схвалення законодавцями ЄС — Європарламентом та міністрами країн-членів у складі Ради ЄС.

Аналогічні правила можливо будуть запроваджені в Україні як частина процесу вступу до ЄС, або у рамках митної співпраці із Євросоюзом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉