Єврокомісія хоче контролювати криптовалюти, але поки не знає як

Ілюстрація: Reuters

Єврокомісія (ЄК) почала розробку нових методів моніторингу і контролю криптовалют. Їх використання відкриває нові можливості, проте пов'язане з ризиками для фінансової стабільності. Про це заявив заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс за підсумками неформальної зустрічі Єврогрупи в Гельсінкі, повідомило ТАСС.

ЄК наразі вивчає, наскільки ці інструменти вписуються в наявну регуляторну систему ЄС, чи потребує Євросоюз нових спеціальних заходів регулювання. Наприклад, компанію Facebook попросили відповісти на низку питань щодо електронної валюти Libra, щоб краще розуміти, як вона буде працювати.

У нас є спільне розуміння заклопотаності з приводу впливу електронних валют на фінансову стабільність. Ці ризики необхідно розуміти, щоб сформувати консенсус щодо системи моніторингу криптовалют в ЄС", — сказав Домбровскіс.

Він також підкреслив, що проєкт криптовалюти Libra — це нагадування банкам і фінансовим інститутам про необхідність скоротити вартість і час проведення транскордонних транзакцій. І додав, що Єврокомісія спільно з Європейським центробанком веде роботу над системою миттєвих банківських транзакцій.


Перед зустріччю Єврогрупи в Гельсінкі міністр фінансів Франції Брюно Ле Мер запропонував для захисту свого фінансового суверенітету створити в ЄС власну державну цифрову валюту і відмовитися від підтримки проєкту Libra в Євросоюзі.

Месенджер Telegram повідомив інвесторам про плани випустити першу партію власної криптовалюти Gram. Її повинні випустити до 31 жовтня 2019 року, інакше Telegram поверне інвесторам гроші.

Платіжна система Mastercard є партнером Facebook у проєкті Libra. У той же час вона збирається створити власну команду зі створення криптопродуктів. Mastercard має амбіції стати відомою не тільки як компанія, яка займається банківськими картами, але і як технологічна компанія.

Читати на The Page