Єврокомісія хоче різко скоротити імпорт українського цукру, оскільки європейські виробники поскаржилися, що надмірні поставки призвели до падіння цін. Точні обсяги скорочення поки невідомі. Про це пише Reuters з посиланням на власні джерела.
Чому фермерів ЄС не влаштовує імпорт цукру з України
У 2022 році ЄС повністю скасував мита на імпорт українських продуктів на знак підтримки України під час повномасштабної війни. Водночас через протести місцевих фермерів ЄС ввів обмеження на низку товарів.
Фермери ЄС стверджують, що імпорт з України скорочує місцеві поставки, що знижує ціни та ускладнює для них продажі.

У сезоні 2022/23 імпорт українського цукру зріс до 400 тис. тонн порівняно з 20 тис. тонн у сезон до повномасштабного вторгнення. У 2023/24 імпорт досяг 500 тис. тонн.
Ціни на європейський цукор минулого року впали на понад 30%, свідчать останні дані ЄС.
Скарги європейських фермерів на «недобросовісну» конкуренцію спонукали ЄС у липні минулого року знову ввести обмеження на імпорт з України у розмірі 262,65 тис. тонн.
Комісар ЄС з питань сільського господарства Крістоф Хансен говорив про намір скоротити імпорт цукру під час зустрічі з лідерами французьких фермерських профспілок і представниками промисловості наприкінці лютого, повідомили джерела Reuters.
За словами джерел, Хансен не назвав, на скільки ЄС планує скоротити імпорт, але сказав, що він буде «значно нижче» поточного рівня.
Окрім цього, він повідомив, що займеться іншим імпортом з України, зокрема зерном. Проте деталей також не розкрив.
«ЄС розуміє, що ми не можемо битися головою об стіну і повернутися до умов торгівлі, які були 10 років тому. Сьогодні у нас ще трохи часу, щоб знайти конструктивне рішення. Україна максимально гнучка і готова забезпечити прозорість торгівлі», – сказав заступник міністра економіки України Тарас Качка
Качка також зазначив, що це «більше питання політики, ніж торгівлі».
Нагадаємо, У 2024 році Україна збільшила торгівлю сільськогосподарською продукцією з ЄС до майже $17 млрд, що стало новим рекордом після $16,5 млрд у 2022-му. Додане сальдо склало $9 млрд, тобто Україна більше заробила на експорті агропродукції, ніж витратила на її імпорт із ЄС.
Водночас українська економіка може недоотримати близько €3 млрд, якщо ЄС поверне мита на український імпорт і торгівля повернеться до рівня 2021 року.