Facebook Pixel

ЄС знову введе мита на імпорт українських яєць і вівса: Україна перевищила обсяги

Обсяг імпорту яєць з України перетнув межу обмеження ЄС у рамках «митного безвізу», тому Єврокомісія знову введе мита на яйця, а також овес, а пізніше, ймовірно, на цукор. Про це пише Euronews з посиланням на власні джерела.

Чому ЄС знову вводить мита на українську продукцію

З 6 червня 2024 року до 5 червня 2025-го діє «митний безвіз» на експорт української сільськогосподарської продукції до Євросоюзу. Водночас ЄС ввів нові обмеження, щоб задовольнити інтереси європейських фермерів у рамках вільної торгівлі з Україною.

За новими правилами, Єврокомісія може запускати «екстрене гальмування» і повторно ввести тарифні квоти, якщо імпорт до союзу «чутливих» українських товарів – яєць, птиці, цукру, вівса, кукурудзи, лущеного зерна та меду – перевищує середнє значення обсягів у період між 1 липня 2021-го та 31 грудня 2023 року.

Імпорт яєць з України уже досяг встановленого рівня, а за імпортом українського цукру зараз стежить виконавча влада ЄС. Якщо цукор досягне ліміту, на нього також ведуть мита, сказали джерела Euronews.

Quote«Ми не можемо спекулювати щодо темпів майбутнього імпорту. Виконавча влада ЄС продовжує контролювати відповідні тригерні рівні», – сказав інший представник Єврокомісії.

У травні 2024 року країна встановила рекорд експорту цукру у 108 тис. тонн, оскільки цукровий буряк стали розглядати як хороший варіант диверсифікації для виробників зерна країни. Зараз Україна експортує до ЄС 65% цукру, свідчать дані Національної асоціації цукровиків України.

Нагадаємо, у рамках вільної торгівлі з Україною Єврокомісія також посилює моніторинг імпорту зерна, зокрема пшениці.

Подякувати 🎉