Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ЄІБ виділить Україні €1,6 млрд на відновлення інфраструктури. €1 млрд виділять негайно – голова Єврокомісії

ЄІБ виділить Україні €1,6 млрд на відновлення інфраструктури. Фото: Pixabay

ЄІБ виділить Україні €1,6 млрд на відновлення інфраструктури. Фото: Pixabay

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) за підтримки бюджету ЄС затвердив фінансування України у розмірі €1,59 млрд, з яких 1 млрд євро буде надано негайно.

Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Quote«Це сприятиме збереженню або відновленню функціонування інфраструктури та основних послуг, зокрема ремонту пошкодженої критичної інфраструктури. Фінансування також зміцнить стійкість України і допоможе зберегти економічну стабільність країни», — зазначила вона у Linkedin.

За її словами, це фінансування також підтримає майбутні енергетичні, транспортні та освітні проєкти.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У повідомленні Єврокомісії на її сайті офіційному також зазначається, що фінансування ЄІБ підтримується гарантіями з бюджету ЄС.

Quote«Це другий пакет підтримки України в межах екстреного реагування солідарності ЄІБ з Україною, розроблений у тісній співпраці з Європекомісією. Він слідує за пакетом екстреної допомоги у розмірі €668 млн, повністю виплаченим протягом місяця після початку війни. Як і перше, це нове фінансування пропонується на вигідних умовах, зокрема на тривалий термін», – зазначається у повідомленні.

Згідно з ним, негайна фінансова допомога на загальну суму €1,05 млрд передбачатиме авансові виплати за вісьмома фінансовими контрактами, що допоможе уряду України покрити першочергові короткострокові потреби у фінансуванні, надати підтримку стратегічним державним компаніям, забезпечити терміновий ремонт пошкодженої інфраструктури, відновити надання порушених муніципальних послуг, а також підтримати термінові заходи щодо енергетики та енергоефективності в межах підготовки до опалювального сезону.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Друга частина пакету передбачає відновлення реалізації фінансованих ЄІБ проєктів в Україні на загальну суму €540 млн, де це можливо, за винятком районів активних бойових дій і територій, неконтрольованих українським урядом.

Quote«Відібрані проєкти охоплюватимуть енергетику, енергоефективність, дороги, транспорт, освіту та інфраструктуру, а також програми реконструкції та відновлення. Точні терміни цих виплат залежатимуть від ступеня просування базових проєктів», — ідеться у повідомленні.

Як повідомлялося, Євросоюз 21 липня запровадив черговий (сьомий) пакет обмежувальних заходів щодо росії через війну в Україні. Документ опубліковано в Офіційному журналі ЄС.

Новий пакет передбачає заборону «на прямий і непрямий імпорт, купівлю або передачу золота, яке є найбільшою статтею російського експорту після енергоресурсів».

Заборона стосується золота, якщо воно походить із росії та експортовано з рф.

Коментарі

Всі новини