Facebook Pixel

Євросоюз запровадив черговий пакет антиросійських санкцій: хто та що потрапило під обмеження

Євросоюз 21 липня запровадив черговий (сьомий) пакет обмежувальних заходів щодо Росії через війну в Україні. Документ опубліковано в Офіційному журналі ЄС.

Новий пакет передбачає заборону «на прямий і непрямий імпорт, купівлю або передачу золота, яке є найбільшою статтею російського експорту після енергоресурсів».

Заборона стосується золота, якщо воно походить із Росії та експортовано з РФ.

ЄС розширив перелік товарів, що перебувають під особливим контролем влади й «можуть сприяти військовому та технологічному вдосконаленню Росії або розвитку її сектору оборони та безпеки». Крім того, розширюється заборона на приймання депозитів в юридичних осіб і організацій, заснованих у третіх країнах, що переважно контролюються громадянами РФ або фізичними особами, які перебувають у Росії.

Хто потрапив під нові антиросійські санкції ЄС

Під санкції потрапили 57 фізичних і юридичних осіб, зокрема мер Москви Сергій Собянін і голова «Ростеху» Сергій Чемезов, актори Сергій Безруков і Володимир Машков.

Заходи торкнулися й інших російських політиків, співробітників спецслужб і воєначальників. Обмежувальні заходи запровадили й щодо деяких родичів підсанкційних бізнесменів.

Під санкції потрапив Сбербанк і ще вісім організацій.

З-поміж організацій, окрім Сбербанку, під санкціями опинилися суднобудівна група компаній «ФОРСС», підприємство ракетно-космічної галузі «Квант», стивідорна компанія «Авліта».

Також до санкційних списків потрапили Всеросійський дитячо-юнацький військово-патріотичний громадський рух, Фонд «Руський мір» — організація, що займається популяризацією російської мови та культури, Фонд підтримки публічної дипломатії імені А.М. Горчакова, мотоклуб «Нічні вовки».

До фізичних осіб і юросіб, що потрапили до санкційних списків, застосовують заборону на поїздки та заморожування активів.

Які винятки зробили із санкцій

Для забезпечення продовольчої та енергетичної безпеки у світі Євросоюз вивів з-під дії обмежень транзакції з державними юрособами, пов'язаними з російською сільськогосподарською продукцією та транспортуванням нафти до третіх країн.

ЄС також не перешкоджає угодам третіх країн із РФ щодо закупівель фармацевтичних і медичних товарів у Росії.

Водночас у ЄС відмовилися від пропозиції ввести санкції проти російської корпорації «ВСМПО-Авісма», що виробляє титан. Перед тим Франція та деякі інші держави заперечували проти санкцій через побоювання щодо заборони Росією експорту титану до ЄС у відповідь.

«Авісма» є найважливішим постачальником титану для Airbus – найбільшої авіабудівної компанії у світі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉