Facebook Pixel

НБУ назвав 5 українських банків з низькою ефективністю

Більшість банків в Україні мають достатній капітал, а банківська система в цілому – високий запас міцності. Але 5 банків мають низьку ефективність і повинні підвищити рівні капіталу. Про це свідчать результати оцінки стійкості банківських установ Нацбанком.

Quote«Головна причина виникнення потреби в капіталі для п’яти банків – це їхня значно нижча за середню операційна ефективність. Майже всі ці банки мали низьку процентну маржу та високе співвідношення операційних витрат і доходів у звітному періоді (з 1 квітня 2022 до 1 квітня 2023 року)», – йдеться у повідомленні НБУ.

Які українські банки є низькоефективними і мають підвищити рівень капіталу

Quote«Банки, які мають підвищити рівень достатності капіталу, найближчим часом повинні подати до Національного банку програми реструктуризації або капіталізації. Ключові заходи в цих програмах – реструктуризація балансів та поліпшення операційної ефективності», – зазначають у Нацбанку.

Своєю чергою, «Інтерфакс-Україна» підрахував, що три банки потребують докапіталізації в 10 млрд грн. Серед них:

  • Укрексімбанк – достатність регулятивного капіталу (Н2) – 5,93% за нормативу мінімум 10%, основного капіталу (Н3) – 2,98% за нормативу мінімум 7% (на 1 квітня 2023-го)
  • Правекс-Банк – достатність Н2 – 15,61%, Н3 – 14,39%;
  • МТБ Банк – достатність Н2 – 7,71%, Н3 – 6%

Сенс Банк і Укргазбанк у грудні 2023-го вже підвищили необхідний рівень капіталу і тепер мають щонайменше утримувати капітал на встановленому для них рівні. Решта три банки мають забезпечити рівень достатності капіталу в два етапи:

  • до кінця вересня 2024-го – визначений з урахуванням граничного рівня 0%;
  • до кінця березня 2026-го – визначений з урахуванням граничних значень на нормативному рівні.

Подякувати 🎉