Facebook Pixel

Як ЄС хоче змусити Китай ділитися технологіями за субсидії

ЄС може змусити китайські компанії передати інтелектуальну власність європейським компаніям в обмін на субсидії. Цей крок має зробити режим торгівлі ЄС чистими технологіями з Китаєм жорсткішим, щоб врятувати місцевий ринок. Про це пише Financial Times.

Як ЄС хоче змінити правила торгівлі технологіями з Китаєм

ЄС планує ввести нові правила торгівлі з Пекіном, за якими китайські компанії будуть зобов’язані мати заводи в Європі та ділитися технологічними інноваціями із союзом. Пропозицію мають оприлюднити під час оголошення тендера на отримання грантів у €1 млрд на розробку батарей у грудні 2024-го.

За словами високопоставлених чиновників ЄС, пілотний проєкт можна також розгорнути в інших схемах субсидій ЄС.

Ці плани є частиною жорсткішої позиції Європи щодо Китаю, оскільки союз прагне захистити свої компанії, які підлягають суворим екологічним нормам, від підриву через дешевий імпорт, який забруднює довкілля.

Китай має такий самий режим, який змушує іноземні компанії ділитися своєю інтелектуальною власністю в обмін на доступ до китайського ринку.

У жовтні 2024 року Єврокомісія оголосила, що вводить тарифи до 35% на китайські електромобілі на додаток до наявного 10-відсоткового збору. Окрім цього, ЄС ввів суворіші вимоги до компаній, які подають заявки на субсидії на водень. За новими правилами, лише 25% частин електролізерів, які використовуються для виробництва водню, можна купувати у Китаї.

Обраний президент США Дональд Трамп тисне на ЄС, щоб той наслідував його приклад і вводив все вищі тарифи на китайські товари та інвестиції, кажуть джерела, близькі до республіканця.

Якщо Трамп введе обіцяні 60-відсоткові мита на китайський експорт, Пекін, ймовірно, спробує перенаправити торговельні потоки до регіонів, включаючи ЄС. Водночас союз, своєю чергою, шукатиме заходів для зупинки імпорту з Китаю.

Quote«Якщо ми хочемо підіграти Трампу в частині його планів, тоді нам потрібно вирішити, що робити з Китаєм», – сказав високопоставлений дипломат ЄС.

Нагадаємо, Китай закликав ЄС ухвалити компромісне рішення щодо мит на китайські електромобілі. Водночас Франція заявила, що блок не поступиться у ключових питаннях, а також закликає Китай скасувати мита на бренди з ЄС.

Подякувати 🎉