Facebook Pixel

Ексдружина Боголюбова хоче відсудити понад 700 млн грн у ПриватБанку

Олена Боголюбова, колишня дружина ексвласника ПриватБанку Геннадія Боголюбова, подала позов до Верховного Суду, щоб відсудити у державного банку понад 700 млн грн. Про це повідомила пресслужба ПриватБанку.

Як колишня дружина Боголюбова намагається отримати 700 млн від ПриватБанку

Олена Боголюбова з 2017 року намагається стягнути з ПриватБанку понад 700 млн грн, які залучили у капітал банку під час bail-in (процедура, яка конвертує депозити власників акцій банку та пов'язаних із ними осіб у нові акції, якщо банк стає неплатоспроможним. – The Page).

17 квітня 2024-го Верховний Суд розгляне скаргу ПриватБанку у справі № 201/473/17 за позовом Боголюбової.

До цього інші суди частково задовольнили вимоги Боголюбової та постановили стягнути з державного ПриватБанку понад 700 млн грн. На що банк у серпні 2022 року подав касаційну скаргу до Верховного Суду, яку мають розглянути 17 квітня 2024-го.

Які рішення ухвалив Верховний Суд у справах ПриватБанку

Раніше Верховний Суд в подібних справах за позовами інших повʼязаних з банком осіб ухвалював рішення на користь ПриватБанку та скасував стягнення коштів, що залучили у банк під час процедури бейл-ін.

27 березня 202 року Верховний Суд не дозволив компаніям, повʼязаним з родиною Суркісів, стягнути $350 млн з «Привату», що задовольнило скарги Кабміну та ПриватБанку.

Quote«Таким чином, колегія суддів Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду запобігла стягненню чималої суми з державного банку, одного з найбільших платників податків у країні», – зазначили у пресслужбі «Привату».

Які українські підприємці судилися з ПриватБанком

Колишній голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет роками намагався через суди повернути собі акції держбанку через оскарження договорів, укладених під час його націоналізації.

15 лютого 2023-го Верховний Суд України ухвалив рішення у справі Дубілета, яке робить неможливим повернути націоналізований у 2016 році ПриватБанк його колишнім власникам.

У січні 2023 року засновник monobank Олег Гороховський у позові (справа № 910/18211/19) просив визнати недійсним договір купівлі-продажу акцій ПриватБанку від 21 грудня 2016-го державі. Того ж дня суд закрив провадження, оскільки Гороховський відмовився від позову.

Аналогічні позови також подавали колишні власники «Привату» Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

Водночас суд Лондона у червні 2023 року почав розгляд позову ПриватБанку проти Коломойського і Боголюбова за незаконно виведені $1,9 млрд із вже державного банку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉