Втручання американців в угоду щодо «Мотор Січі» та британський прогноз для економіки України. Головне за вихідні

Фото: УНІАН

Україна інтегрована у світові процеси іноді більше, ніж нам хотілося б. З одного боку, «Укроборонпром» відрапортував, що погодився на продаж запорізького авіабудівного підприємства «Мотор Січ» китайським компаніям. Держконцерн очікує отримати контрольний пакет в цьому підприємстві і ще $100 млн на розвиток. З іншого боку, раптом з'ясувалося, що угода не подобається адміністрації Дональда Трампа. Ще одну ложку дьогтю в український медіапростір підлили британські аналітики. Вони вважають, що несподіване зростання нашої економіки у другому кварталі – явище тимчасове. Але не все так погано. Українське КБ «Південне» здійснило справжній прорив. Його фахівці вперше в історії провели успішні випробування ракети-носія, ще раз підтвердивши, що Україна – космічна держава.

Новини коротко

США перешкоджають купівлі «Мотор Січі» китайською компанією. Американська газета The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела повідомила, що співробітники американської Ради національної безпеки і посольства США в Києві зараз працюють над організацією зустрічі помічника президента США з нацбезпеки Джона Болтона з керівником «Мотор Січі». Газета зазначає, що Вашингтон стурбований тим, що завдяки цій угоді Пекін може отримати важливі оборонні технології, і тому намагатиметься перешкодити угоді. Раніше повідомлялося, що український уряд погодив продаж контрольного пакету акцій «Мотор Січі» компаніям з Китаю за умови, що вони нададуть авіабудівній галузі України грантове фінансування на суму $100 млн, а блокуючі 25% акцій компанії будуть передані держконцерну «Укроборонпром».

Конструкторське бюро «Південне» провело вогневі випробування. Як повідомляє пресслужба підприємства, 23 серпня відбувся успішний запуск третього ступеня ракети-носія середнього класу «Циклон-4», виробленої на «Південмаші». Такі випробування в Україні проводяться вперше. Третій ступінь ракети-носія використовується для роботи в космосі. З його допомогою супутники доставляються в цільову точку.

Протверезний прогноз для української економіки. Аналітики британської консалтингової компанії Oxford Economics спрогнозували, що зростання ВВП України в 2019-2022 роках складе близько 3%. Аномальний стрибок у другому кварталі цього року на 4,6% був реакцією на те, що президент Володимир Зеленський чітко сформулював своє ставлення до реформ. Але прискорення відбулося завдяки зростанню споживання, водночас обсяг промислового виробництва збільшився лише на 1,6%. Втім, експерти допускають більш значне зростання ВВП, якщо уряд успішно проведе реформи.

Продажі електромобілів у Європі зросли на третину. На сайті бази даних EV-Volumes, яка збирає відомості про світові продажі електрокарів, йдеться, що в першому півріччі в ЄС їх реалізували на 34% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Загалом європейці придбали 259 тисяч таких автомобілів. Продажі чистих електромобілів (без бензинового двигуна) зросли на 79%, а прождажі гібридів впали на 13%.

Deutsche Bank оштрафували за корупцію в Росії та Китаї. Комісія з цінних паперів і бірж США ( SEC) зобов'язала установу сплатити $16,2 млн за прийом на роботу родичів чиновників у цих країнах, хоча ті не відповідали вимогам банку. Виявлені порушення сталися у 2006-2012 роках.

Читати на The Page