Facebook Pixel

Vodafone Ukraine купує у Ріната Ахметова оператора Vega — ЗМІ

Автор

Телеком-компанія може обійтися мобільному оператору в 1 млрд грн (6 річних EBITDA), розповіли liga.net три джерела на ринку: засновник, топ-менеджер та мідл-менеджер телеком-компаній. Vodafone вона знадобилася для посилення конкуренції з «Київстаром» та для підготовки до запуску 5G.

Інформацію про угоду не підтвердили і не спростували в СКМ Ріната Ахметова. А в Vodafone взагалі вважали за краще не надавати коментарів з цього питання. Джерела в Антимонопольному комітеті повідомили, що до них ніяких заявок від СКМ і Vodafone на предмет концентрації ринку ще не надходило.

Купувати такий актив мобільний оператор може для майбутнього впровадження п’ятого покоління зв’язку, припускає директор інтернет-провайдера «Тріолан» Вадим Сидоренко. «Технічно, щоб його (5G — ред.) запустити, потрібно, насправдi, побудувати проводового провайдера, оскiльки мобільних вишок потрібно ставити дуже багато, на кожні 300 метрів. А щоб побудувати таку мережу, це робота не одного року», — уточнив Сидоренко.

Telegram Logo

А екс-президент «Київстару» Петро Чернишов вважає, що основний мотив покупки — конкуренція та запуск так званої потрійної пропозиції: мобільний зв’язок, інтернет і телефонія.

У 2015 році тоді ще «МТС Україна» продала свій бізнес фіксованого зв’язку «Комстар Україна» Vega. А в наступні роки «МТС-Vodafone» не раз прицінювався до проводових операторів. І навіть якось анонсував інтерес до більш дрібних гравців. Але далі розмов справа не пішла.

На відміну від Vodafone, у «Київстару» є своя мережа оптоволоконного Інтернету. Він обслуговує близько 1 млн абонентів.

Інтерес до інтернет-провайдерів раніше виявляв і третій за величиною мобільний оператор lifecell. На ринку була інформація, що турецький гравець веде переговори з кабельним оператором «Воля». Але вони виявилися безрезультатними. Замість цього lifecell укладає з інтернет-провайдерами партнерські угоди: вони виводять на ринок спільні пакети. Так сталося з «Ланет», «Волею» та з тієї ж Vega.

Чим цінна Vega

На телеком-актив за останні півроку СКМ переоформив кілька важливих активів. У власність Vega перейшли залишки частот у діапазоні 2,5−2,7 ГГц, які не пішли на 4G тендер, смуги в 2,3−2,4 ГГц в декількох регіонах (в цілому 90 МГц). Vega також отримала у власність компанію Діджитал Скрінз, яка розвиває онлайн-кінотеатр oll.tv.


Загальнонаціональний телеком-оператор Vega надає послуги телефонії (близько 450 тис. абонентів) і доступу до інтернету (близько 150 тис.). Дохід компанії в 2018 році склав 641,3 млн грн, що на 4% більше, ніж в 2017.

Коментарі

Всі новини