Facebook Pixel

ООН позбавила низку країн права голосу через несплату внесків

Вісім країн втратили право голосу в ООН: що з того Україні. Фото: Ilyass SEDDOUG/Unsplash

Вісім країн втратили право голосу в ООН: що з того Україні. Фото: Ilyass SEDDOUG/Unsplash

Генеральна асамблея Організації об’єднаних націй (ООН) позбавила права голосу Іран, Венесуелу, Судан, Антигуа і Барбуду, Конго, Гвінею, Папуа-Нову Гвінею та Вануату за несплату внесків і заборгованість перед організацією. Про це повідомляє DW.

Загалом заборгованість перед ООН мають 11 країн. Іран звинувачує у відсутності коштів санкції США.

Чому країн позбавили права голосу

Згідно зі статутом ООН, якщо заборгованість країни дорівнює або перевищує суму, яку варто було сплатити за попередні два роки, вона втрачає право голосу. Якщо виявиться, що непогашена заборгованість виникла «через умови, які не залежать від країни», то їй може бути дозволено голосувати. У 2022 році це стосується Коморських островів, Сан-Томе і Принсіпі, а також Сомалі.

Telegram Logo

Мінімальний платіж Венесуели за відновлення свого права голосу становить приблизно $40 млн, Іран має сплатити трохи більш як $18 мільйонів, а Судан — майже $300 тисяч. Кожна з п’яти інших країн має зробити мінімальний платіж у розмірі менш як $75 тис., щоб повернути собі голос.

Що від того Україні

Іран, Венесуела та Судан регулярно підтримують Росію під час голосувань. Отже, завдяки цьому рішенню країна-агресор втрачає кількох союзників у Генасамблеї ООН.

Наприклад, у грудні 2016 року, коли Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію, у якій засудила окупацію Росією півострова Крим, низка країн проголосували проти. З-поміж них Іран, Венесуела та Судан.

Коментарі

Всі новини