Генеральна асамблея (ГА) ООН ухвалила резолюцію третього комітету ГА «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і м.Севастополь, Україна».
«Щиро вдячний партнерам України за підтримку нинішньої посиленої резолюції ГА ООН щодо ситуації з правами людини в Криму. Її ухвалення вчергове доводить, що світ солідарний з Україною в невизнанні російської спроби анексії Криму», — пише у Тwitter міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Кулеба уточнює, що ухвалена резолюція закликає посилити взаємодію в рамках міжнародних структур. Це має змусити Росію як окупаційну владу виконувати зобов'язання за міжнародним гуманітарним правом, забезпечити безперешкодний і повний доступ до Криму міжнародним моніторинговим місіям.
Ця резолюція — жорсткіша за чотири попередні. Вона чітко визначає нелегітимність органів і посадових осіб РФ у Криму та визнає численні факти порушень прав людини на півострові, повідомляє МЗС.
Такі посадові особи повинні розглядатися тільки як «окупаційна влада Російської Федерації».
Документ підкреслює, що Росія використовує пандемію COVID-19 для посилення репресій проти населення, зокрема, шляхом залучення ФСБ.
Резолюція також:
- наголошує на необхідності звільнення всіх українських політв'язнів Кремля (поіменно згадуються Емір-Усеин Куку і Сервер Мустафаєв).
- вперше використовує термін «громадянські журналісти», що допоможе захистити журналістів і активістів, які працюють в умовах окупації;
- детально розписує, як РФ виснажує природні ресурси Криму;
- визнає проблему блокування Росією доступу жителів Криму до української системи освіти;
- описує, як РФ змушує українців змінювати громадянство шляхом обмеження права власності на землю.
Раніше повідомлялося, що під час візиту президента Володимира Зеленського до Стамбула з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом була досягнута домовленість щодо військового співробітництва та деокупації Криму.
У вересні Євросоюз розширив санкції через будівництво Кримського мосту.

Контекст. Проєкт резолюції з прав людини на території тимчасово окупованого Криму пройшов голосування в третьому комітеті ГА ООН 18 листопада.
Документ визнає незаконними російські органи влади на території тимчасово окупованої АР Крим.
Також ГА ООН 7 грудня ухвалила запропоновану Україною резолюцію щодо проблем мілітаризації анексованого Криму та акваторії Азовського й Чорного морів. Документ підтримали 63 країни, 62 країни утрималися, ще 17 держав виступили проти.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також