«Окупаційна влада РФ»: ООН ухвалила жорстку резолюцію щодо Криму

ООН. Фото: pixabay.com

ООН. Фото: pixabay.com

Генеральна асамблея (ГА) ООН ухвалила резолюцію третього комітету ГА «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і м.Севастополь, Україна».

Quote«Щиро вдячний партнерам України за підтримку нинішньої посиленої резолюції ГА ООН щодо ситуації з правами людини в Криму. Її ухвалення вчергове доводить, що світ солідарний з Україною в невизнанні російської спроби анексії Криму», — пише у Тwitter міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Кулеба уточнює, що ухвалена резолюція закликає посилити взаємодію в рамках міжнародних структур. Це має змусити Росію як окупаційну владу виконувати зобов'язання за міжнародним гуманітарним правом, забезпечити безперешкодний і повний доступ до Криму міжнародним моніторинговим місіям.

Telegram Logo

Ця резолюція — жорсткіша за чотири попередні. Вона чітко визначає нелегітимність органів і посадових осіб РФ у Криму та визнає численні факти порушень прав людини на півострові, повідомляє МЗС.

Такі посадові особи повинні розглядатися тільки як «окупаційна влада Російської Федерації».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Документ підкреслює, що Росія використовує пандемію COVID-19 для посилення репресій проти населення, зокрема, шляхом залучення ФСБ.

Резолюція також:

  • наголошує на необхідності звільнення всіх українських політв'язнів Кремля (поіменно згадуються Емір-Усеин Куку і Сервер Мустафаєв).
  • вперше використовує термін «громадянські журналісти», що допоможе захистити журналістів і активістів, які працюють в умовах окупації;
  • детально розписує, як РФ виснажує природні ресурси Криму;
  • визнає проблему блокування Росією доступу жителів Криму до української системи освіти;
  • описує, як РФ змушує українців змінювати громадянство шляхом обмеження права власності на землю.

Раніше повідомлялося, що під час візиту президента Володимира Зеленського до Стамбула з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом була досягнута домовленість щодо військового співробітництва та деокупації Криму.

У вересні Євросоюз розширив санкції через будівництво Кримського мосту.

Контекст. Проєкт резолюції з прав людини на території тимчасово окупованого Криму пройшов голосування в третьому комітеті ГА ООН 18 листопада.

Документ визнає незаконними російські органи влади на території тимчасово окупованої АР Крим.

Також ГА ООН 7 грудня ухвалила запропоновану Україною резолюцію щодо проблем мілітаризації анексованого Криму та акваторії Азовського й Чорного морів. Документ підтримали 63 країни, 62 країни утрималися, ще 17 держав виступили проти.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини