У ході візиту президента України Володимира Зеленського до Турецької Республіки сторони домовилися й зробили низку важливих заяв щодо економічної та політичної співпраці.
У спільній заяві президент України Володимир Зеленський і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган висловили необхідність синхронізуватися за такими напрямками:
- Координація спільних зусиль щодо захисту прав людини в окупованій Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, а також щодо звільнення незаконно ув'язнених українців.
- Поліпшення умов життя українців, включно з кримськими татарами, які змушені біли залишити тимчасово окуповану територію Криму й переїхали на материкову Україну.
- Зміцнення регіонального співробітництва зацікавлених країн для стійкого економічного розвитку та захисту довкілля в Чорному морі.
- Якнайшвидше завершення переговорів щодо Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною.
- Активізація співпраці в рамках міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва.
Зеленський і Ердоган також ухвалили рішення створити новий формат міждержавного діалогу з питань політики та безпеки в форматі щорічних зустрічей міністрів закордонних справ і міністрів оборони у форматі «два плюс два».

Сторони також домовилися сконцентрувати зусилля за такими напрямками:
- і далі надавати особливого значення розвитку всебічного співробітництва між військово-морськими силами України та Туреччини;
- докладати зусиль, спрямованих на деокупацію Криму, а також відновлення контролю України над окремими районами Донецької та Луганської областей України.
Визначними в контексті цього є слова Реджепа Ердогана: «... Туреччина не визнала й не визнає незаконну анексію Криму. Ми з Україною продовжимо надавати підтримку нашим кримськотатарським братам, які є важливим елементом історичного та гуманітарного зв'язку між нашими країнами...» Раніше Ердоган запевнив у готовності Туреччини підтримати майбутню платформу з деокупації Криму;
- продовжувати співпрацю задля збільшення турецьких інвестицій у реалізацію інфраструктурних проєктів в Україні з урахуванням можливостей, які надає програма «Велике будівництво» в Україні;
- працювати в напрямку проведення Року України в Туреччині та Року Туреччини в Україні, що більше поглиблюватиме культурно-гуманітарне співробітництво та міжлюдські контакти.
Крім того, турецька сторона вітає намір України приєднатися в статусі спостерігача до Організації ісламського співробітництва, а також зазначає інтерес України до взаємодії з тюркською радою.
Туреччина також і далі сприятиме Україні в досягненні критеріїв членства в НАТО, а також сумісності Збройних сил і Альянсу, зокрема і шляхом проведення відповідних спільних військових навчань.