Facebook Pixel

Кримську «Масандру» продали банку друга Путіна

Кримський виноробний завод «Масандра» продали структурі Банку «Росія», власник якого входить до оточення Володимира Путіна, за ціною, близькою до стартової, — 5,3 млрд рублів.

Стартова ціна лота (3 млрд 575 млн 899 тис. 662 звичайні акції номінальною вартістю один рубль за папір) становила 5 млрд 300 млн 674 тис. рублів. Крок аукціону — 26,5 млн рублів, повідомляє агентство «Інтерфакс».

Завод придбала компанія «Південний проєкт». Другим учасником була «Естейт Груп», зареєстрована в жовтні цього року зі статутним капіталом 10 тис. рублів.

Telegram Logo

До цього «Масандра» була держпідприємством, але фактично «Росія» контролювала багато процесів на заводі. Найбільшим акціонером банку є друг президента РФ Юрій Ковальчук. Крім самого підприємства, він також отримав у власність додаткові 7 тис. га земель на півдні Криму.

Кадастрова вартість сільгоспугідь «Масандри» зараз становить приблизно 100 тис. рублів за гектар. Ділянки під житлову забудову в тому самому районі коштують до 400 тис. рублів за сотку. У підвалах «Масандри» також є велика колекція вин — понад 1 млн пляшок.

Контекст. У квітні 2017 року Банк «Росія» відкрив «Масандрі» кредитну лінію з лімітом 500 млн рублів, яка діяла до кінця 2018 року. У червні «Росія» виділила «Масандрі» банківські гарантії на 800 млн рублів до осені 2019 року для купівлі акцизних марок у Росалкогольрегулювання. 2019 року генеральна директорка «Масандри» Яніна Павленко розповідала, що банк «надає фінансову допомогу» в розширенні підземної галереї для зберігання вин.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини