Facebook Pixel

Російська делегація вимагає позачергового засідання Генасамблеї ООН через обов'язкову вакцинацію

Конфлікт Росії з ООН: делегація виступила проти обов'язкової вакцинації. Фото: pixabay

Конфлікт Росії з ООН: делегація виступила проти обов'язкової вакцинації. Фото: pixabay

Російська делегація вимагає від Генасамблеї ООН скасувати правило щодо обов'язкової вакцинації. З цієї причини росіяни наполягають на скликанні 16 вересня екстреного засідання Генасамблеї ООН, передає «Укрінформ».

Постійний представник Росії при ООН Василь Небензя звинуватив новообраного главу Генасамблеї Абдуллу Шахіда в перевищенні своїх повноважень.

«Ми були дуже здивовані та розчаровані, отримавши ваш лист від 14 вересня, в якому ви «рішуче підтримуєте» вимогу надавати докази вакцинації для доступу в зал Генасамблеї, як того вимагала влада Нью-Йорка», — ідеться в листі російського постпреда.

Telegram Logo

Небензя вважає це дискримінаційним заходом. На його думку, «створення перешкод делегатам для входження в зал» очевидно порушує Статут ООН. У листі він зазначив, що жодні закони США не діють на території, що під контролем ООН.

Співробітник Секретаріату ООН пояснив, що обурення Росії обумовлено й тим, що щеплення російським препаратом Sputnik V не береться до уваги, адже вакцина не схвалена Центрами з контролю і профілактики захворювань США (CDC).

Також Небезня в листі зазначив, що не беруть до уваги права тих, хто не може зробити щеплення за медичними показаннями, перехворів на коронавірус, а також тих, хто отримав щеплення вакцинами, які не схвалив американський регулятор.

Контекст. Абдулла Шахід 14 вересня надіслав усім представництвам роз'яснення про правила допуску в приміщення ООН у Нью-Йорку, що вимагають підтвердження вакцинації від коронавірусу.

Крім того, 15 вересня президент США Джо Байден провів зустріч із топменеджерами великих американських корпорацій, зокрема Walt Disney, Microsoft і Walgreens. На зустрічі вони обговорювали обов'язкову вакцинацію від COVID-19 співробітників великих корпорацій.

Минулого тижня Байден підписав указ про обов'язкову вакцинацію федеральних службовців, медперсоналу та співробітників компаній — підрядників федеральних відомств. Також обов'язкова вакцинація стосується компаній, у яких працює понад 100 співробітників, а невакциновані повинні будуть здавати тест на коронавірус щотижня.

Коментарі

Всі новини