Facebook Pixel

Обов’язкова вакцинація у Big Tech: Facebook, Google і Netflix заборонять працювати в офісах без щеплення

Американські медіагіганти Google, Facebook і Netflix заявили, що всі їхні співробітники мають пройти вакцинацію перед поверненням на роботу в офіси, пише Reuters.

Google

Генеральний директор Google Сундар Пічаї розіслав співробітникам електронного листа, в якому повідомив, що цілковите повернення в офіси відкладається до 18 жовтня через сплеск активності штаму «дельта». Вимога обов'язкової вакцинації спочатку буде введена в Маунтін-В'ю, що в Каліфорнії, в штаб-квартирі та інших офісах США, а потім буде поширена на понад 40 інших країн, у яких працює Google. Уникнути вакцинації можна за медичними причинами. Особам, які відмовляться щеплюватися з політичних або релігійних переконань, буде запропоновано продовжити роботу з дому.

Facebook

Facebook заявила, що вимагатиме вакцинації від кожного, хто приходитиме до офісу в будь-який із кампусів у США. Лорі Голер, віцепрезидент з персоналу Facebook, повідомила, що компанія вже розробила алгоритм роботи з тими, хто вирішив не щеплюватися з медичних або інших причин.

Telegram Logo

Netflix

Медіагігант Netflix також реалізував щось подібне. Компанія ввела обов’язкову вакцинацію для співробітників, які працюють у «зоні А», — акторів і тих, хто перебуває в безпосередній близькості від них. Компанія погодила нові вимоги з Альянсом продюсерів кіно і телебачення, Гільдією кіноакторів, профспілками та іншими галузевими організаціями.

Контекст. Захворюваність на коронавірус у США зростає через штам «дельта», який з'явився в Індії, але швидко поширився і тепер спричиняє понад 80% нових випадків коронавірусу в США.

Додатково. Інші американські компанії заявили, що спочатку відкриють офіси тільки для вакцинованих співробітників. Технологічний гігант Salesforce.com повідомив у квітні, що щеплених працівників допускатимуть в офіси в таких містах, як Сан-Франциско, групами по 100 людей одночасно.

Apple планує відновити вимогу до обов’язкового носіння масок у більшості своїх роздрібних магазинів у США як щодо клієнтів, так і щодо персоналу, навіть якщо вони вакциновані.

Каршерингова компанія Lyft, яка вже ввела обов'язкову вакцинацію співробітників, перенесла відкриття офісів із вересня на лютий.

Юристи з трудового права наголошують, що вимоги про обов’язкову вакцинацію можуть спричинити хвилю судових позовів.

Коментарі

Всі новини