Facebook Pixel

Google, Facebook і Netflix змусять платити податки в Україні

Техногіганти будуть платити податки в Україні. Фото: unsplash / @solenfeyissa

Техногіганти будуть платити податки в Україні. Фото: unsplash / @solenfeyissa

Народний депутат від партії «Слуга народу» і глава Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що Україна обкладатиме податком Google, Facebook і Netflix і пояснив, як це відбуватиметься.

В інтерв'ю «Громадському» він заявив, що податок на додану вартість повинні платити і техногіганти, але поки що в законі немає інструментів для адміністрування цієї діяльності. У зв'язку з цим Україна прописала в новому законопроєкті обов'язок сервісів електронної комерції платити цей податок.

Тобто новий податок не вводитимуть, великі техногіганти платитимуть той, що вже існує, але механізм спростять, щоб їм було легше це робити. Йдеться про віддалену реєстрацію в електронному кабінеті, сплату податку в валюті, спілкування англійською з податковою службою. Він також припустив, що через це можуть подорожчати певні послуги, пояснивши тим, що якщо товар користується попитом, то податок перекладають на споживача.

Telegram Logo

Контекст. Раніше Гетманцев заявив, що в Україні потрібно розглянути зменшення навантаження на фонд оплати праці.

«Ситуація, яка є — наші рекламісти повинні платити ПДВ, а великі гіганти транснаціональні чомусь від ПДВ фактично звільнені. Це неправильна ситуація, ми повинні її виправити. І, до речі, ми зустрічалися з Facebook, з іншими великими компаніями, вони не заперечували, щоб платити цей податок».

Данило Гетманцев

Данило Гетманцев

голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики


Коментарі

Всі новини