Facebook Pixel

Шардоне та Мерло під загрозою. На Францію чекає рекордне за десятиліття скорочення виробництва вина

Виробництво вина у Франції скоротиться на третину у 2021 році. Фото: Pixabay

Виробництво вина у Франції скоротиться на третину у 2021 році. Фото: Pixabay

Міністерство сільського господарства Франції спрогнозувало, що місцеві винороби цього року вироблять майже на третину менше вина, ніж зазвичай, унаслідок того, що їхні виноградники навесні та влітку постраждали від морозів, несприятливих погодних умов і хвороб.

Згідно з прогнозом, виробництво вина в країні у 2021 році впаде на 29% проти 2020 року до найнижчого рівня за останні десятиліття. Обсяг виробництва цього року складе 33,3 млн гектолітрів, що на 25% менше, ніж у середньому по країні за останні п'ять років.

Майже всі виноробні регіони Франції, включно з Бордо, Шампанню та Лангедок-Руссільйоном, постраждали від непритаманних їм весняних заморозків, які пошкодили виноград, який уже встиг вирости під час теплої погоди. Особливо небезпечними заморозки є для ранніх сортів винограду. До них, зокрема, належать ті, які використовуються для виробництва Шардоне та Мерло.

Telegram Logo

Деякі регіоні постраждали сильніше за інші. Виробництво в регіоні Шампань, як очікується, впаде на 36% проти минулого року після того, як слідом за морозами прийшли потужні літні зливи, які призвели до грибка цвілі — хвороби, що спричиняє засихання винограду та листя.

Дуже постраждав від морозу, граду та хвороб і регіон Бургундія-Божоле. Його загальний обсяг виробництва впаде майже вдвічі, як порівняти з 2020 роком.

Втрата третини виробництва французького вина обійдеться майже у 2 млрд євро у вигляді втрачених продажів.

Контекст. Раніше французькі виробники вина попередили, що в країні, яка є другим за величиною виробником вина у світі після Італії, більшу частину врожаю винограду може бути втрачено. Згідно з прогнозом міністерства минулого місяця, очікувалося падіння на 24 — 30% проти 2020 року — до 32,6 — 35,6 млн гектолітрів.

Коментарі

Всі новини