Ціна смерті Путіна та частковий вихід Nestlé з Росії: головне про війну в Україні 23 березня

Фото: колаж The Page

В Україні триває двадцять восьмий день війни проти російських окупантів. Цей день був багатим на різні новини у сфері бізнесу, політики та економіки. The Page пропонує дайджест, який допоможе дізнатися більше про ситуацію в Україні.


Головними подіями цього дня стали:

Фото: Getty Images

  • кривавий російський диктатор Володимир Путін робить ставку на захоплення Чернігова. Про це в ефірі єдиного телемарафону розповів радник глави МВС Антон Геращенко. Окупанти стягують важку техніку і встановлюють понтонні переправи, а вночі вони розбили міст через Десну. Російські війська також заблокували виїзд людей із Маріуполя на підконтрольну Україні територію;
  • російська влада готує сили Росгвардії для блокування руху Кримським мостом і роботи поромної переправи з окупованого Криму до РФ. У такий спосіб Путін намагається відреагувати на панічні настрої громадян Росії, йдеться в повідомленні Головного управління розвідки Міноборони України. Насамперед намагаються залишити півострів члени сімей російських офіцерів, правоохоронців і представників окупаційної адміністрації Севастополя. Загалом у Криму налічується 600 тис. громадян РФ, що незаконно перебувають на півострові.
  • В інтернет виклали сотні імен та інших даних російських загарбників, які скоюють воєнні злочини на території України. Інформація з іменами терористів з’явилася на сайті Головного управління розвідки Міноборони України.

Політика

Фото: Getty Images

  • Білорусь заявила про закриття Генконсульства України в Бресті та висилку 12 українських дипломатів із території країни, повідомив телеграм-канал «Белта» з посиланням на рішення зовнішньополітичного відомства в Мінську. МЗС України назвало це «нічим не спровокованим недружнім кроком щодо України», повідомив прессекретар українського міністерства Олег Ніколенко, передає «РБК-Україна». Україна не залишить дії Білорусі без належної відповіді, запевнив він.
  • На Росії залякують Китай, стверджуючи, що його ослаблення буде наступною метою США після Кремля. Таку заяву зробив колишній президент і заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв.
  • Тим часом російські олігархи вже обговорюють можливість усунення Володимира Путіна, повідомило у Facebook ГУР Міноборони України.

За даними розвідки, у Москві відбулася зустріч олігарха Петра Авена та казахського мільярдера Олександра Машкевича. Представники «великого бізнесу» шукають шляхи впливу на диктатора або його близьке оточення й навіть обговорюють вартість фізичного усунення Путіна.

Економіка

Фото: Getty Images

  • Національний банк України та Національний банк Польщі спростили обмін українських гривень на польські злоті для українців у Польщі. Угода набуде чинності з 25 березня 2022 року, повідомляє НБУ. Повнолітні громадяни України за один раз можуть обміняти до 10 тис. грн готівкою на людину. Польські банки прийматимуть банкноти номіналом від 100 до 1000 грн.
  • Президент РФ Володимир Путін вирішив перевести на рублі розрахунки за російський газ для тих країн, які ввели санкції проти Кремля. Йдеться про Велику Британію та ЄС, пишуть російські пропагандистські ЗМІ. Переведення розрахунків змусить іноземних покупців газу з ЄС купувати рублі на Росії, що може зміцнити московську валюту, пояснює Obozrevatel.
  • Нафтова галузь РФ зіткнулася з проблемами через санкції, хоча ембарго на закупівлю нафти з Московії ЄС ще не вводив. Обсяги перероблення палива на Росії станом на першу половину березня 2022 року скоротилися на 6%. Найімовірніше, зниження триватиме, пише Obozrevatel із посиланням на російські ЗМІ. Тим часом, за даними МЗС України, французька нафтогазова компанія TotalEnergies ухвалила рішення про відмову від закупівлі російської нафти та нафтопродуктів.
  • «Газпром» можуть позбавити управління сховищами у ЄС, якщо він не заповнить резервуари. Таку пропозицію затвердила Єврокомісія, але це рішення ще має пройти Раду ЄС і Європарламент, пише Deutsche Welle.
  • Французька банківська група Crédit Agricole вирішила повністю зупинити діяльність на Росії.

Бізнес

Фото: Getty Images

  • Після атак хакерів Anonymous компанія Nestlé відмовляється від продажу на Росії більшої частини продукції, але залишає продаж дитячого й лікувального харчування. Водночас на своєму сайті компанія запевнила, що весь отриманий на Московії прибуток переведе на гуманітарну допомогу Україні.
  • Фінську компанію Nokian Tyres — виробника шин (зокрема для великої техніки) — закликали піти з Росії. Про це йдеться у відкритому листі пані посла України у Фінляндії Ольги Дібрової у Facebook.

  • Новозеландський виробник молочної продукції Fonterra закриває офіс на Москві та йде з Росії.
  • Кабмін запровадив щоденний моніторинг цін на соціально важливі категорії товарів. Про це йдеться в повідомленні Держпродспоживслужби. До переліку товарів увійшли:
  1. Борошно пшеничне
  2. Макаронні вироби
  3. Батон
  4. Хліб
  5. Крупа гречана
  6. Крупа вівсяна
  7. Свинина
  8. Яловичина
  9. Птиця (тушки курячі)
  10. Молоко
  11. Масло вершкове
  12. Сметана
  13. Яйця курячі
  14. Олія соняшникова
  15. Цукор кристалічний
  16. Капуста білокачанна
  17. Цибуля ріпчаста
  18. Буряк
  19. Морква
  20. Картопля
  21. Етанол (розчин 96%)
  22. Нестероїдні протизапальні лікарські засоби вітчизняні
  23. Антибактеріальні лікарські засоби вітчизняні
  24. Бензин (марки А-92, А-95)
  25. Дизельне пальне
  26. Газ скраплений для автомобілів.

Держпродспоживслужба закликала бізнес не допускати необґрунтованого підвищення цін.

  • Польська туристична палата, до складу якої входять 500 підприємств у готельній, туристичний і логістичній сферах, повідомила про намір припинити співпрацю з російським бізнесом.

Контекст.

Читати на The Page