Facebook Pixel

Міністр фінансів розповів про курс долара, роботу з МВФ і підрив незалежності НБУ

Міністр фінансів Сергій Марченко на брифінгу розповів про підрив незалежності Національного банку, довіру Міжнародного валютного фонду (МВФ), припинення випуску Україною євробондів, стабілізацію ринків і макроекономічну стабільність на тлі заяви про відставку глави Нацбанку (НБУ) Якова Смолія.

Про незалежність НБУ і довіру МВФ

За словами Марченка, Україна продовжує працювати з міжнародними партнерами та інвесторами. Реакцію МВФ на новину про відставку Смолія він вважає стриманою.

Telegram Logo

«Ми також вважаємо, що повинні забезпечити загалом незалежність НБУ. Ніхто в країні не ставить під сумнів незалежність Нацбанку», — заявив він, додавши, що сподівається на подальшу співпрацю регулятора з Мінфіном щодо реалізації своєї монетарної політики незалежно від того, хто обійматиме посаду голови Нацбанку.

Про курс валют

Міністр фінансів вважає, що після відставки Смолія ринки швидко стабілізуються. На його думку, немає підстав у зв'язку з цим хвилюватися і щодо курсу валюти.

«Можливо, ми будемо бачити якусь турбулентність на ринку, проте я вважаю, що ми ухвалимо відповідні рішення і найближчим часом усе заспокоїться. Відставка глави Нацбанку не змінить ситуацію на валютному ринку».

Сергій Марченко

Сергій Марченко

міністр фінансів України

Про випуск євробондів

Марченко зазначив, що через заяву про відставку Смолія Україна тимчасово зупинила випуск євробондів. Пізніше Мінфін вирішуватиме, як чинити далі.

«Новина про відставку нас, м'яко кажучи, збентежила, можливо, навіть шокувала. У зв'язку з чим ми довго вели перемовини з інвесторами та юридичними радниками, адже ця подія у світі міжнародних фінансів є досить суттєвою», — сказав він.

За словами міністра фінансів, вранці 2 липня було вирішено зупинити випуск. На таке рішення інвестори відреагували позитивно. Він також додав, що рішення Смолія було «неординарним» і що гіршого часу для оголошення про відставку для розміщення євробондів бути не могло.

Про макроекономічну стабільність

На думку Марченка, відставка Смолія не повинна вплинути на макроекономічну стабільність країни.

Контекст. 1 липня Яків Смолій написав заяву про звільнення й передав її президенту Володимиру Зеленському. Заяву вже розглянув профільний комітет Верховної Ради (16 голосів «за»), а 3 липня його внесуть до сесійного залу парламенту. Пізніше президент Володимир Зеленський підписав заяву Смолія.

Бізнесмени та політики неоднозначно сприйняли такий крок глави Нацбанку: одні оцінюють звільнення Смолія негативно і обіцяють проблеми в банківській сфері та економіці загалом, інші вважають це слабким вчинком.

Коментарі

Всі новини