Facebook Pixel

Авіапідсумки 2021 року: Ryanair – найбільший авіаперевізник Європи, Україна в топі за відновленням трафіку

Відновлення польотів у Європі: результати за 2021 рік і прогноз на 2022 рік. Фото: Pixabay

Відновлення польотів у Європі: результати за 2021 рік і прогноз на 2022 рік. Фото: Pixabay

Ірландський лоукост Ryanair за підсумками 2021 року всьоме поспіль став найбільшою авіакомпанією Європи. Україна увійшла до п’ятірки країн, що демонструють найшвидші темпи відновлення авіаційного трафіку.

За даними Євроконтролю, торік Ryanair здійснював 1 321 рейс на день. Якщо порівняти цей показник із допандемічним, зниження становить 43%. Утім, компанія анонсувала скорочення рейсів на третину в січні через поширення нового штаму коронавірусу «Омікрон».

На почесному другому місці розташувалася Turkish Airlines, топтрійку замикає Air France.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Фото: Євроконтроль

Фото: Євроконтроль

Щодо результатів за 2021 рік за країнами, то в південній частині Європи відновлення було швидшим, аніж у північній. Найбільше торік постраждала Велика Британія – кількість рейсів скоротилася на 1,3 млн (падіння на 62% проти 2019 року). До переліку країн із найповільнішим відновленням польотів також потрапили Фінляндія, Ірландія та Німеччина.

Водночас в Україні, Боснії та Герцеговині, Вірменії та Греції кількість рейсів скоротилася менш як на 30%, як порівняти з показником допандемічного 2019 року.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Підводні камені

У Євроконтролі наголосили, що збільшення кількості рейсів не обов'язково свідчить про більшу кількість пасажирів. За даними відомства, коефіцієнт завантаженості літаків торік у середньому складав 50 — 60%, і це, безсумнівно, вдарить по прибутку авіакомпаній. Загалом у 2021 році пасажирів у Європі було на 1,4 — 1,5 млрд менше, ніж у 2019 році. Фінансові збитки авіаперевізників, за попередніми підрахунками, склали 18,5 млрд євро (у 2020 році – 22,3 млрд євро).

Прогнози для авіагалузі Європи на 2022 рік

Експерти прогнозують, що у 2022 році авіатрафік має відновитися на 70 — 90% рівня 2019 року. Торік йому вдалося досягти 56% допандемічного показника. У Євроконтролі не забувають і про поширення «Омікрону». Новий штам змушує провідних європейських авіаперевізників скорочувати пропускну здатність у січні до 30%.

Проте у відомстві очікують «стійке» відновлення та прогнозують, що авіатрафік повернеться до рівня 2019 року у 2024 — 2025 роках.

Контекст. Раніше повідомлялося, що Ryanair планує розширити вплив на українському авіаринку. Зараз Ryanair працює в 5 українських аеропортах: у Києві, Львові, Харкові, Одесі та Херсоні, тоді як у країні є до 12 аеропортів, що відповідають стандартам авіакомпанії.

На думку керівника компанії, ринок для доступних тарифів створять трудові мігранти. В Україні також є потенціал на ринку внутрішніх авіаперевезень.

Коментарі

Всі новини