Ірландський лоукост Ryanair за підсумками 2021 року всьоме поспіль став найбільшою авіакомпанією Європи. Україна увійшла до п’ятірки країн, що демонструють найшвидші темпи відновлення авіаційного трафіку.
За даними Євроконтролю, торік Ryanair здійснював 1 321 рейс на день. Якщо порівняти цей показник із допандемічним, зниження становить 43%. Утім, компанія анонсувала скорочення рейсів на третину в січні через поширення нового штаму коронавірусу «Омікрон».
На почесному другому місці розташувалася Turkish Airlines, топтрійку замикає Air France.

Фото: Євроконтроль
Щодо результатів за 2021 рік за країнами, то в південній частині Європи відновлення було швидшим, аніж у північній. Найбільше торік постраждала Велика Британія – кількість рейсів скоротилася на 1,3 млн (падіння на 62% проти 2019 року). До переліку країн із найповільнішим відновленням польотів також потрапили Фінляндія, Ірландія та Німеччина.
Водночас в Україні, Боснії та Герцеговині, Вірменії та Греції кількість рейсів скоротилася менш як на 30%, як порівняти з показником допандемічного 2019 року.
Підводні камені
У Євроконтролі наголосили, що збільшення кількості рейсів не обов'язково свідчить про більшу кількість пасажирів. За даними відомства, коефіцієнт завантаженості літаків торік у середньому складав 50 — 60%, і це, безсумнівно, вдарить по прибутку авіакомпаній. Загалом у 2021 році пасажирів у Європі було на 1,4 — 1,5 млрд менше, ніж у 2019 році. Фінансові збитки авіаперевізників, за попередніми підрахунками, склали 18,5 млрд євро (у 2020 році – 22,3 млрд євро).
Прогнози для авіагалузі Європи на 2022 рік
Експерти прогнозують, що у 2022 році авіатрафік має відновитися на 70 — 90% рівня 2019 року. Торік йому вдалося досягти 56% допандемічного показника. У Євроконтролі не забувають і про поширення «Омікрону». Новий штам змушує провідних європейських авіаперевізників скорочувати пропускну здатність у січні до 30%.
Проте у відомстві очікують «стійке» відновлення та прогнозують, що авіатрафік повернеться до рівня 2019 року у 2024 — 2025 роках.
Контекст. Раніше повідомлялося, що Ryanair планує розширити вплив на українському авіаринку. Зараз Ryanair працює в 5 українських аеропортах: у Києві, Львові, Харкові, Одесі та Херсоні, тоді як у країні є до 12 аеропортів, що відповідають стандартам авіакомпанії.
На думку керівника компанії, ринок для доступних тарифів створять трудові мігранти. В Україні також є потенціал на ринку внутрішніх авіаперевезень.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися