Facebook Pixel

Вагіф Алієв планує викупити Ocean Plaza на аукціоні

Вагіф Алієв, девелопер та №22 серед найбагатших українців 2021 року, планує взяти участь в аукціоні на Prozorro та придбати ТРЦ Ocean Plaza. Намір він підтвердив в інтерв’ю Forbes.

Quote«ТРЦ Ocean Plaza буде на аукціоні. Ми братимемо участь та впевнені, що його купимо», – заявив він.

Він розповів про плани приєднати площі Ocean Plaza до свого довгобуду ТРЦ Ocean Mall, який його компанія «Мандарин Плаза» готується нарешті відкрити 1 вересня 2024 року.

За словами Алієва, з 210 тис. кв. м моллу 180 тис. кв. м планується саме під оренду та магазини. Серед потенційних орендаторів девелопер назвав IKEA, H&M та Zara.

Quote«Крім нас ТРЦ Ocean Plaza нікому не потрібен. Ми їх зʼєднаємо», – впевнено підкреслює Алієв.

Кошти на будівництво Ocean Mall девелопер отримав, за його словами, від продажу БЦ «Парус» (Вадиму Столару. – The Page).

Quote«Я з 1991 року в бізнесі. У мене все відкрито. Немає американських грошей, грошей бен Ладена, Саддама Хуссейна. Якби хоч одна гривня чи долар у мене були із сумнівного джерела, то банки не давали б мені кредитів. Я був власником БЦ «Сенатор». Продав його – збудував Lavina Mall. Продав БЦ «Парус» – будую ТРЦ Ocean Mall. Якби ми мали чиїсь гроші, то побудували б усі 13 торгових центрів за три роки. Я ніколи в сумнівний бізнес не влазив», – підкреслює бізнесмен.

Що відомо про ТРЦ Ocean Plaza

Нагадаємо, 66,65% ТРЦ Ocean Plaza, що належали росіянам, включно з Аркадієм Ротенбергом, Україна націоналізувала минулого року, а влітку 2023 року Фонд держмайна офіційно став власником державної частки. У листопаді компанія «Prozorro.Продажі» оголосила, що вже є механізм реалізації конфіскованих активів росіян через електронні аукціони.

Ще третина Ocean Plaza належить «Ланіта Інвест», компанії девелопера Андрія Іванова, бізнес-партнера Василя Хмельницького. На початку 2023 року після змін у статуті керуючої компанії структури Іванова та Хмельницького отримали повний контроль над фінансами ТРЦ. У листопаді Мінюст скасував ці зміни, «Ланіта Інвест» оскаржує це рішення.

Своєю чергою, наприкінці листопада Вадим Столар продав БЦ «Парус» Максиму Кріппі, IT-бізнесмену з Дубая, якого пов’язують з гемблінговим бізнесом.

Вагіф Алієв розповідав про плани викупити Ocean Plaza ще п'ять років тому, у 2018 році.

Ротенберги офіційно вийшли з Ocean Plaza восени 2019-го.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉