Facebook Pixel

У Японії почнуть антимонопольне розслідування щодо Apple і Google

Частка Apple iOS і Google Android на японському ринку сягає 90%. Фото: Nikkei

Частка Apple iOS і Google Android на японському ринку сягає 90%. Фото: Nikkei

Уряд Японії має намір провести перевірку діяльності компаній Apple і Google щодо порушення ними антимонопольного законодавства та перешкоджання чесній конкуренції. Про це повідомило видання Nikkei.

У червні урядова комісія почне розслідування того, як Apple і Google взаємодіють із японськими виробниками смартфонів і програмного забезпечення. Передбачається, що вони використовують своє домінувальне становище для стримування конкуренції, зокрема змушуючи конкурентів встановлювати їхні інструменти пошуку та застосунки як стандартні (за замовчуванням).

Частка операційних систем Apple iOS і Google Android на японському ринку сягає 90%. У разі виявлення будь-яких порушень або підозрілих транзакцій уряд Японії може вжити щодо компаній антимонопольних заходів.

Telegram Logo

Контекст. У квітні Єврокомісія (ЄК) звинуватила Apple в порушенні європейських антимонопольних норм у сфері музичного стримінгу, що призводить до додаткових витрат для користувачів і втрат для європейських стримінгових платформ. Apple загрожує штраф у розмірі 10% її річного доходу. Крім того, ЄК проводить ще два розслідування, зокрема щодо платіжної системи Apple Pay та ринку ігрових застосунків.

У Палаті представників Конгресу США 25 березня відбулися слухання про дезінформацію в соцмережах. Cлухання за участю глави Facebook Марка Цукерберга, Twitter — Джека Дорсі та Google — Сундара Пічаї тривали майже п'ять годин.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини