Facebook Pixel

В Україні домовилися про запуск проєкту виробництва водню — «Укртрансгаз»

«Укртрансгаз» вироблятиме водень. Фото: facebook / sergii.pereloma

«Укртрансгаз» вироблятиме водень. Фото: facebook / sergii.pereloma

«Укртрансгаз», «Нафтогаз України» та ОГТСУ уклали з європейськими партнерами меморандум про проєкт із виробництва водню в Україні H2EU+Store.

Про це повідомив в. о. гендиректора Оператора газосховищ України, «Укртрансгазу» Сергій Перелома.

«Учора підписали відповідний меморандум із провідними гравцями газового ринку зі Словаччини, Німеччини та Австрії. Під документом свої підписи поставили представники RAG Austria, GAS CONNECT AUSTRIA, Bayerngas, Bayernets, Open Grid Europe, Eustream, Nafta. З українського боку ініціативу підтримали «Нафтогаз України», «Оператор ГТС України» та «Еко-Оптіма», — повідомив Перелома.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Він пояснив, що ініціатива H2EU+Store передбачає у майбутньому виробництво водню на Західній Україні, його транспортування та зберігання на території Центральної Європи та постачання кінцевим споживачам у Німеччині.

У межах проєкту планується інтенсифікація виробництва відновлюваної електроенергії для виробництва водню в Україні, модернізація газотранспортної інфраструктури та потужностей для зберігання водню у ПСГ України та Центральної Європи.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Переконаний, що об'єднання зусиль такої кількості потужних компаній — це серйозний крок для того, щоб перевести тему водню з досліджень та пілотних проєктів у нову норму на газовому ринку Європи», — підсумував Перелома.

Нагадаємо, в Міненерго раніше зазначали, що в Україні вироблятимуть «зелений», «блакитний» та «жовтий» водень.

Коментарі

Всі новини