Facebook Pixel

Зростання цін на газ у світі на цьогорічних українських тарифах майже не позначиться — НБУ

У НБУ розповіли, як світові ціни на газ позначаться на українцях. Фото: finclub.net

У НБУ розповіли, як світові ціни на газ позначаться на українцях. Фото: finclub.net

Ціни на газ на глобальних ринках майже не позначаться на цьогорічних українських тарифах, беручи до уваги дію річних контрактів для домогосподарств. Про це заявив заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук.

Quote«Мабуть, усіх цікавить підвищення цін на газ, яке відбувається тепер на глобальних ринках, попри певну корекцію впродовж останнього тижня. На нашу думку, на цьогорічних тарифах це майже не позначиться, беручи до уваги дію річних контрактів для домогосподарств», — зазначив Ніколайчук.

Він повідомив, що наступного року реальний вплив подорожчання газу залежатиме від його вартості, що закладатиметься в нові річні контракти для домогосподарств.

Ніколайчук нагадав, що в липні Національний банк очікував, що пік інфляції у 2021 році припаде на вересень-жовтень. На його думку, в новому жовтневому прогнозі це припущення залишиться незмінним. Високі цьогорічні врожаї багатьох сільськогосподарських культур дадуть імпульс стрімкому зниженню цін на продовольчі товари, що, зокрема, подорожчали у вересні.

Telegram Logo
Quote«Тож у цьому році ми очікуємо, що інфляція сповільниться до рівня нижче 10%, а в наступному році — повернеться до цілі НБУ 5%. Ми бачимо, що такий сценарій цілком імовірний, але для цього потрібні відповідні монетарні умови», — додав заступник голови НБУ.

Контекст. Нещодавно, 6 жовтня, ціна на газ на європейських біржах рухалася по траєкторії, яка нагадує дзвін. Під час відкриття торгів ціна на найближчий (листопадовий) ф'ючерс біржі ICE відразу оновила історичний рекорд, досягнувши $1600 за 1 тис. куб. м. Потім рух угору зупинився, але до полудня ціна злетіла до $1924, а потім за пару годин опустилася до приблизно $1400.

Коментарі

Всі новини